Відповідальність за порушення у сфері містобудування

Витяг з Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 14 жовтня 1994 року N 208/94-ВР:

Стаття 2. Відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності

3. Суб'єкти містобудування, які виконують будівельні роботи, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення:

1) виконання підготовчих робіт без повідомлення про початок їх виконання, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні - у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб; (5 тис. 52 грн.)

2) виконання будівельних робіт без повідомлення про початок їх виконання, а також наведення недостовірних даних у зазначеному повідомленні - у розмірі п'яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; (8 тис. 420 грн.)

3) виконання підготовчих робіт без реєстрації декларації про початок виконання таких робіт, якщо зазначені роботи не виконувалися на підставі зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання таких робіт - у розмірі дев'яноста прожиткових мінімумів для працездатних осіб; (151 тис. 560 грн.)

4) виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання таких робіт:

• на об'єктах I категорії складності - у розмірі вісімнадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; (30 тис. 312 грн.)
  • на об'єктах II категорії складності - у розмірі тридцяти шести прожиткових мінімумів для працездатних осіб; (50 тис. 520 грн.)
  • на об'єктах III категорії складності - у розмірі дев'яноста прожиткових мінімумів для працездатних осіб; (151 тис. 560 грн.)

5) виконання будівельних робіт без отримання дозволу на їх виконання:

• на об'єктах IV категорії складності - у розмірі трьохсот сімдесяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; (623 тис. 080 грн.)
  • на об'єктах V категорії складності - у розмірі дев'ятисот прожиткових мінімумів для працездатних осіб; (1млн 515 тис. 600 грн.)

6) ведення виконавчої документації з порушенням будівельних норм, державних стандартів і правил - у розмірі вісімнадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; (30 тис. 312 грн.)

7) застосування будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що не відповідають державним нормам, стандартам, технічним умовам, проектним рішенням, а також тих, що підлягають обов'язковій сертифікації, але не пройшли її, - у розмірі дев'яноста прожиткових мінімумів для працездатних осіб; (30 тис. 312 грн.)

8) виконання будівельних робіт з порушенням вимог будівельних норм, державних стандартів і правил або затверджених проектних рішень - у розмірі сорока п'яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. (75 тис. 780 грн.)

(Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.05.2017 р. – 1 тис. 684 грн.)