День української писемності та мови
у бібліотеці Слобідки-Гуменецької, Великозалісському СБК, Голосківській ЗОШ І-ІІІ ст., Гуменецькій публічній бібліотеці, Сахкамінській школі, Супрунковецькому бібліотечному пункті, Пудловецького ДНЗ, Нігинській бібліотеці, Залісько Другій бібліотеці-філії, Думанівских бібліотеці та НВК, Нігинській ЗОШ І-ІІІ ст., Вербецькій ЗОШ
8 листопада у бібліотеці с.Слобідка-Гуменецька бібліотекарем Сорокатою І.М. створено тематичну поличку під назвою "Звучи, рідна мово" та проведено літературну годину "Мова калинова – диво барвінкове" до Дня української писемності, який відзначається щорічно 9 листопада.
Олександра Боднар, Діана Пшенична, Ангеліна Куньковська зачитали вірші про мову. Літературна година супроводжувалася вікторинами, іграми, конкурсом "Склади слово".
8 листопада в сільському будинку культури села Великозалісся було проведено урок рідної мови «Мова – душа народу».
Ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.
Земля українська стародавня, така ж давня, і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.
Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
9 листопада у Голосківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся виховний захід присвячений Дню української писемності та мови під назвою «Квітни, рідна наша мово!»
Учні 5-9 класів разом із вчителькою української мови Завальською Л.С. підготували чудові поетичні рядки та пісні про нашу мову, Україну.
Година рідної мови в КЗ "Гуменецька публічна бібліотека".
Уже традиційно у перші тижні листопада в Сахкамінській школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.
Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години.
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- формувати відчуття краси рідної мови;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- збагачувати словниковий запас;
- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
6 листопада пройшла загальношкільна лінійка, на якій заступник директора урочисто оголосила про відкриття Тижня української мови, ознайомила з основними заходами, закликала брати активну участь як учнів, так і вчителів. А також розповіла про заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного тижня з української мови.
Бібліотекар школи Загородня М.В. організувала тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури про українську словесність «Слова… В вас мудрість вічна і любов жива». 9 листопада пройшов перший етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Також 9 листопада учні 5-9 класів взяли участь XVII Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.
10 листопада відбувся мовознавчий турнір між учнями 5-9 класів «Мово українська, гордосте моя!». У цікавій формі проходили змагання між командами «Один в полі не воїн» та «Юні філологи». Зі словом-вітанням та підсумком проведеного конкурсу виступила член журі Ківерчук Л.В. Перемогу отримала команда «Юні філологи», показавши гарні та ґрунтовні знання з предмету.
В Супрунковецькому бібліотечному пункті 8 листопада 2017 року проведено бібліотечний урок на тему «Мова моя калинова» з учнями школи присвячений до Дня мови та писемності. Бібліотекар Прудивус В.М. розказала діткам про історію української мови, про її красоту і милозвучність. Провели маленький конкурс на правильність і швидкість техніки читання учнів.
с.Пудлівці | Мій край чудовий – Україно! Тут народились ти і я. Тут над ставком верба і калина, Чарівна пісня солов’я. Все найдорожче в цілім світі, Бо тут почався наш політ Цвітуть волошки сині в житі, Звідсіль ведуть дороги в світ. А найдорожча рідна мова – Такими рядками розпочалася бесіда з дітками Пудловецького ДНЗ «Журавлик» |
Дітки ділилися своїми знаннями про рідну мову, про свої перші слова, охоче називали відомих українських поетів та письменників. Показували своє вміння писати найрідніші та найдорожчі слова. А потім працівники культури подарували діткам зошит-книгу «Вчимося писати».
А з нагоди свята працівників культури директор СБК Любов Петрівна розповіла діткам про ветеранів культури нашого села, ознайомила із стендом. Дітки подякували за цікаву розповідь і подарували нам подарунки виготовлені власноруч.
с.Нігин | Моя ти пісне калинова, Моя ти зіронько свята! Живи, цвіти, вкраїнська мово, Зціляй і душу, і вуста. Своєю паростю гінкою Вростай у різнобарв'я мов, Буди всесильною рукою В серцях і ніжність, і любов! |
9 листопада – День української писемності й мови.
Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.
На тему “Рідна мова чиста, як роса” пройшла літературна година в Нігинській бібліотеці, де працівниками культури, серед присутніх, була проведена мовна вікторина. Згадали також історію літописання, яка почалося в Україні дуже давно, трохи не одночасно із запровадженням християнства на наших землях. Перші старі літописи не дійшли до нас в оригіналах, а збереглися в копіях або переробках. У 1113 році з'явилася славнозвісна праця печерського Нестора «Повість временних літ».
Ми переконані, що немає жодного справжнього українця, який би не був зачарований мелодійністю, душевністю нашої мови.
с.Залісся Друге | «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб» І.Огієнко |
В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації.
Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності та мови. З нагоди цього свята в Залісько-2 бібліотеці-філії проведено літературний колаж «Нехай же лине мова солов’їна».
Ведучі розповіли про тяжку долю нашої співучої мови, шлях до здобуття державної. Діти дізналися про історію писемності, почули щирі слова любові і вдячності до неї. А ще, дід Хома та баба Параска разом з учасниками заходу читали казки, прислів’я, відгадували загадки.
с.Думанів
Мова рідна, ти життя народу
І культури рідної краса
З-під меча недолюдка-заброди
твоя сила знову воскреса!
Вірою, прийде твоє дозріння!
Вірою у долю твоїх днів!
Бо народ, що мав таке коріння,
Не зміліє з паводком віків!
7 листопада, напередодні Всеукраїнського дня мови та писемності, працівниками культури спільно з вчителем української мови та літератури Думанівського НВК Свідер Жанною Петрівною в Думанівській сільській бібліотеці було проведено літературну годину “Лунай величне наше слово”, де розкрили тему багатства рідної мови, що рідна мова – це духовна святиня, найбільший та найдорожчий скарб, який формує як особистість, так і націю.
Діти разом із вчителем підготували інформацію, як переслідувалась українська мова протягом багатьох століть.
с. Нігин | Мово, веселим струмочком дзвени! |
Уже стало традицією проводити в Нігинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Тиждень української писемності і мови. Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня.
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- формувати відчуття краси рідної мови;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- збагачувати словниковий запас;
- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
Вчителі української мови і літератури не тільки бездоганно підготувалися до Тижня, але й проявили творчу ініціативу, ознайомили з основними заходами, закликали брати активну участь як учнів, так і вчителів школи.
с.Вербка
Протягом тижня, з 6 листопада по 10 листопада 2017 року, у Вербецькій школі проводився тиждень української мови та літератури.
Головна мета: навчати дітей поважати і любити свій край, мову якою вони розмовляють. Знати та вивчати писемність свого народу.
Понеділок:
1. Відкриття тижня на загальношкільній лінійці.
2. Випуск газет, присвячених Дню української писемності та мови.
Вівторок:
1. Конкурс читців поезій рідною мовою «Віночок української поезії»
2. Проведення I етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика.
Середа:
1. Турнір знавців української мови та літератури.
Четвер:
1. Написання радіо диктанту національної єдності.
2. Конкурс малюнків «Диво калинове – чари барвінкові».
П’ятниця:
1. Виховна година «Мово, велична молитва наша».
Урочисте закриття тижня української мови та літератури.
Читати статтю У Вербецькій школі проводився тиждень історії та географії