До дня народження Т.Шевченка
проведено заходи у с.Голосків, с.Улянівка, с.Пудлівці, с.Великозалісся, с.Лисогірка, с.Нігин
9 березня у селі Голосків працівники культури провели Шевченківський вечір, присвячений 204 річниці з дня народження Т. Г. Шевченка.
До проведення голосних читань були запрошенні бажаючі продемонструвати вміння гарно і виразно читати вірші. На заклик відгукнулися любителі творчості Тараса Шевченка. Читці вибирали собі уривки з улюблених творів Кобзаря. Під час голосних читань було презентовано книжкову виставку. Матеріали представлені виставці, розповідають про життя і творчість Шевченка як поета, художника.
У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Григоровича Шевченка.
Скільки років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.
Одним із найцікавіших заходів, що сприяють розвитку духовних цінностей, є відзначення Шевченкових днів з метою вшанування творчої спадщини письменника, відродження національної культури.
Улянівчани у царстві правдивого і цінного, мужнього і красивого слова: |
Шевченкова криниця слова не міліє.
Є в українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім’ям стало ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія от уже понад двісті років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.
З нагоди дня народження Тараса Григоровича Шевченка в бібліотеці с.Великозалісся була проведена літературна година.
Як умру, то поховайте
Мене на могилі
Серед степу широкого,
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі ...
Тарас Шевченко любив всім серцем Україну і у своїй поезії, рукописах, творах, картинах постійно її зображував.
У Лисогірському клубі під час Шевченківського вечору діти читали його вірші про Україну.
Бо пам’ятайте, що на цій планеті, відколи сотворив її Пан – Бог, ще не було епохи для поетів, але були поети для епох.
Л. Костенко
В Нігинському сільському будинку культури бібліотекарем бібліотеки-філії Григоришеною О.В. було проведено літературно-мистецьку годину «На сто віків Шевченків голос чути». Справжня шана – лише щира. Мабуть, ніякий інший поет не є так широко знаним, щиро любленим і шанованим серед свого народу, як Тарас Шевченко. Працівники культури почитали вірші Кобзаря з його великої літературної спадщини. Коли ми згадуємо, цитуємо Шевченка, це згуртовує нас українців, як націю, щоб ми краще розуміли, будували і захищали свою державу.
Шевченко-художник зберіг і передає іншим ген українця – творця. Тому навіть темні фарби на його полотнах несуть людям світлу ідею і сонячні почуття.
Тебе шануємо, Кобзарю,
З твоїм ім’ям сягнем висот,
А ми – не раби, не яничари.
Ми є Держава і Народ!
Й допоки сонце сяє з неба,
В народі житиме Тарас.
Ідем, Поете, ми до тебе,
І ти в серця ідеш до нас!
Василь Кравчук
Читати статтю Жінка – найчарівніше творіння на Землі (+відео)