Інформує Пенсійний фонд України
••• Підприємство, де я працюю, на кілька місяців призупинило роботу. Чи можу я сплачувати за цей період вимушеного простою добровільний пенсійний внесок, щоб не переривався стаж?
••• Проіндексовані з 1 березня страхові виплати виплачуватимуть з квітня
••• Я перебуваю за кордоном, отримую компенсацію за розміщення у своєму будинку двох сімей ВПО за програмою «Прихисток». Одна сім’я виїхала. Чи потрібно повідомити про це Пенсійний фонд України та чи продовжиться компенсація коштів за розміщення другої сім’ї?
Підприємство, де я працюю, на кілька місяців призупинило роботу. Чи можу я сплачувати за цей період вимушеного простою добровільний пенсійний внесок, щоб не переривався стаж?
До страхового стажу зараховуються місяці, за які роботодавцем або самою особою сплачено страхові внески.
Якщо роботодавець у цей період не нараховує заробітну плату та не сплачує за вас страхові внески, то ви можете сплачувати добровільні пенсійні внески самостійно за спрощеним механізмом – уклавши договір про добровільну участь через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
У такому разі сума сплачених страхових внесків буде врахована за місяць, у якому кошти надійдуть на рахунок Пенсійного фонду України.
При сплаті добровільного внеску в місяці, коли ви не маєте заробітку, ви набудете страховий стаж.
Для зарахування до страхового стажу одного повного місяця сума добровільного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску, що визначається як 22% розміру мінімальної заробітної плати – це 1 760 грн (22% х 8 000 грн, де 8 000 грн – розмір мінімальної заробітної плати).
Ви можете продовжувати сплачувати добровільний внесок і тоді, коли отримуватимете зарплату. У такому разі сплата добровільного внеску збільшить ваш заробіток для майбутньої пенсії.
Проіндексовані з 1 березня страхові виплати виплачуватимуть з квітня
З 1 березня 2025 року на коефіцієнт 1,115 перераховано щомісячні страхові виплати потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а також особам, які мають на це право в разі смерті потерпілого (підпункт 8 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році”).
Виплата перерахованих страхових виплат буде забезпечена починаючи з квітня поточного року.
Величина підвищення щомісячної виплати визначається індивідуально залежно від розміру призначеної страхової виплати.
Важливо
Максимальний розмір збільшення після перерахування страхової виплати – 1 500 гривень.
Я перебуваю за кордоном, отримую компенсацію за розміщення у своєму будинку двох сімей ВПО за програмою «Прихисток». Одна сім’я виїхала. Чи потрібно повідомити про це Пенсійний фонд України та чи продовжиться компенсація коштів за розміщення другої сім’ї?
Особи, які безоплатно розміщували внутрішньо переміщених осіб (ВПО), у день припинення їх розміщення (або зміни кількості ВПО) повинні подати до органу Пенсійного фонду України повідомлення в паперовій або електронній формі встановленого зразка про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні (пункт 18 Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 333 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.2024 № 1544)).
Компенсація за внутрішньо переміщену особу, яка припинила проживання в житловому приміщенні, не надається. При цьому вона продовжує надаватися на інших внутрішньо переміщених осіб, які проживають у житловому приміщенні.