Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Що необхідно знати про ГРВІ

Дата: 06.02.2025 10:19
Кількість переглядів: 46

ГРВІ – це загальна назва ряду гострих інфекційних захворювань, які, як правило, передаються повітряно-крапельним шляхом, супроводжуються запаленням верхніх дихальних шляхів і вірусною етіологією. Захворювання має чітко виражену симптоматику, завдяки якій легко діагностується вже на початкових стадіях розвитку.

В структурі інфекційних захворювань ГРВІ – посідають перше місце. При цьому на грип припадає до 15% захворюваності. В епідемічний сезон за короткий проміжок часу (4-6 тижнів) ці недуги охоплюють близько 85% населення. Близько половини з них – діти. 

Головною причиною появи і розвитку недуги  є потрапляння вірусу в організм людини з подальшим ураженням дихальних шляхів. Дане захворювання є найпоширенішим в Україні, щорічно від нього страждає понад 30% населення.

За даними Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, протягом минулого тижня було зареєстровано понад 7000 звернень пацієнтів з приводу захворювання на ГРВІ, понад 60% хворих – діти віком до 17 років.

Клінічна картина захворювання характеризується гострим початком, гарячкою, помірно вираженими симптомами інтоксикації, які розвиваються в перші 2-3 доби захворювання (зниження апетиту, млявість, адинамія, рідше – блювання); катаральними симптомами (закладення носа, біль у горлі, гіперемія зіва, гіперемія та зернистість задньої стінки глотки,  можлива сиплість голосу, сухий чи з виділенням харкотиння кашель, гіперемія кон’юнктив).

Якщо Ви помітили у себе чи своїх родичів симптоми ГРВІ, максимально обмежте контакт з оточуючими.При перших ознаках гострої респіраторної інфекції необхідно звернутись до сімейного лікаря.

Пам’ятайте, щоб не захворіти необхідно:

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;

- часто мити руки з милом, протирати спиртовмісними серветками;

- не торкатися очей, носа та рота немитими руками;

- уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;

- зволожувати слизову оболонку порожнини носа сольовими розчинами.

За словами медичних працівників самолікування ГРВІ – поширена практика, що є причиною частих ускладнень хвороби. Найбільш небезпечний варіант – застосування антибіотиків при перших ознаках застуди. Нагадуємо, що антибіотики безсилі проти вірусів, вони як сильнодіючі препарати завдають шкоди організму.

Не займайтесь самолікуванням, звертайтесь до лікаря!

Кам’янець-Подільське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

фото з сайту Служби: Лимон, часник, мед, пігулк, термометр


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь