Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Інформує Пенсійний фонд України

Дата: 06.01.2025 10:41
Кількість переглядів: 36

••• Відповіді на питання, які стосуються реформи МСЕК, можна отримати на спеціальній гарячій лінії
••• На вебпорталі Пенсійного фонду України з’явився новий сервіс: пошук пенсійного посвідчення
••• Скільки страхового стажу потрібно, щоб пенсію за віком призначили у 2025 році?
••• Чи може виплачуватися пенсія за довіреністю?
••• Як сформувати е-пенсійне посвідчення через вебпортал?
••• Як через вебпортал подати заяву на призначення пенсії матері особи з інвалідністю з дитинства?


Відповіді на питання, які стосуються реформи МСЕК, можна отримати на спеціальній гарячій лінії

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я, за номером 0-800-602-019 працюватиме “гаряча лінія” для консультування громадян з питань функціонування “Електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи” та організаційних питань впровадження такого механізму.


На вебпорталі Пенсійного фонду України з’явився новий сервіс: пошук пенсійного посвідчення

Для підтвердження, що людина є пенсіонером, вона пред’являє в різних установах та державних органах своє пенсійне посвідчення. Іноді виникають обставини, за яких організація чи відомство має перевірити дійсність пенсійного посвідчення особи (наприклад, під час перетину людиною кордону). Для перевірки документа до Пенсійного фонду України надсилався відповідний запит, така процедура займала певний час. Тепер це можна зробити в кілька кліків.

Щоб перевірити дійсність пенсійного посвідчення, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано сервіс “Пошук пенсійного посвідчення”.

У результаті запиту посадова особа може за номером пенсійного посвідчення швидко перевірити його статус (діюче воно чи ні) та дату його видачі.

Як скористатись сервісом?

  1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) та оберіть опцію “Пошук пенсійного посвідчення”.

  1. У вікні, що відкриється, заповніть два поля: виберіть із випадаючого списку тип пенсійного посвідчення (паперове, електронне чи Е-пенсійне посвідчення) та введіть його номер.

При введенні номера користуйтесь підказкою діалогового вікна.

  1. Після заповнення пошукової форми дані пенсійного посвідчення з’являться на екрані.


Скільки страхового стажу потрібно, щоб пенсію за віком призначили у 2025 році?

Згідно із законодавством, вік виходу на пенсію визначає набутий людиною страховий стаж. Це може бути 60, 63 або 65 років.

Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення людиною відповідного віку.

Так, відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” тривалість страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком у 2025 році, становить:

– після досягнення віку 60 років – не менше 32 років;

– після досягнення віку 63 роки – не менше 22 років;

– після досягнення віку 65 років – не менше 15 років.

При цьому якщо віку 60 / 63 / 65 років особа досягла у 2024 році, а звертається за призначенням пенсії у 2025 році, то необхідний для призначення пенсії страховий стаж становить 31 / 21 / 15 років відповідно.

Важливо

У разі відсутності необхідного страхового стажу пенсію за віком може бути призначено, якщо людина, продовжуючи працювати, набула необхідного страхового стажу.


Чи може виплачуватися пенсія за довіреністю?

Відповідно до статті 47 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" пенсія може виплачуватись за довіреністю.

Термін дії довіреності визначається в самому документі. Однак строк виплати пенсії за ним не може перевищувати 12 місяців.

Після спливу 12 місяців дії довіреності пенсіонеру потрібно особисто звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України та подати заяву про продовження виплати пенсії за довіреністю.

Виплата за довіреністю здійснюється ще один рік, починаючи з місяця, що настає після подання заяви.


Як сформувати е-пенсійне посвідчення через вебпортал?

Нещодавно Пенсійний фонд України запустив новий сервіс для пенсіонерів, за допомогою якого можна сформувати е-пенсійне посвідчення, що відображатиметься виключно в мобільному застосунку «Дія».

Тобто отримувачі пенсії мають можливість обрати лише електронний формат посвідчення без оформлення його на папері чи у формі платіжної картки.

Сформувати такий е-документ можна через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або звернувшись до найближчого сервісного центру Фонду. 

Важливо!

Перед формуванням заяви на виготовлення електронного пенсійного посвідчення потрібно підготувати скановані копії:

  • довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків (РНОКПП);

  • паспорта громадянина України;

  • кольорової фотографії, зробленої впродовж останніх 6 місяців розміром 3*2,5 см (розмір обличчя має складати не менше 70-80% фотографії);

  • фізичного підпису чорним кольором (у форматі jpg).

Щоб замовити е-пенсійне посвідчення через вебпортал Пенсійного фонду України, потрібно виконати такі кроки:

1. Увійдіть на вебпортал Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua та авторизуйтеся за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

2. В особистому кабінеті на панелі ліворуч у розділі “Щодо пенсійного забезпечення” оберіть вкладку “Заява на виготовлення пенсійного посвідчення”.

3. У наступному полі оберіть опцію “Заява на виготовлення пенсійного посвідчення в електронній формі (без виготовлення паперового оригіналу або платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням)”.

4. У вікні, що з’явиться, уважно ознайомтесь з інструкцією та натисніть кнопку “Продовжити”.

5. Заповніть онлайн-форму заяви: вкажіть інформацію про себе як отримувача пенсії.

6. Прикріпіть заздалегідь відскановані документи (див. розділ “Важливо!”) та натисніть “Сформувати заяву”.

7. Перевірте дані сформованої заяви та надішліть їх до Пенсійного фонду України, натиснувши кнопку “Підписати та відправити в ПФУ”.

З результатом опрацювання заяви можна ознайомитись в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України в розділі “Мої звернення” – “Статус звернення”.

Після успішного опрацювання відповідного звернення відображення електронного пенсійного посвідчення формується в мобільному застосунку «Дія». Посвідчення, видане за віком, підтягується в застосунок автоматично. Пенсійне посвідчення, видане за інвалідністю, у зв’язку з втратою годувальника, за вислугу років – потрібно додати у «Дію» власноруч. Для цього необхідно прогортати всі документи в застосунку та натиснути «Додати документ» — «Пенсійне посвідчення».


Як через вебпортал подати заяву на призначення пенсії матері особи з інвалідністю з дитинства?

Право на призначення дострокової пенсії за віком мають, зокрема, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку. Така пенсія призначається після досягнення віку 50 років та за наявності у матері страхового стажу не менше 15 років (пункт 3 частини першої статті 115 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

Звертатись із заявою про призначення пенсії можна за місяць до досягнення зазначеного віку. Заява з необхідними документами подається до сервісного центру Пенсійного фонду України або через вебпортал електронних послуг Фонду.

Довідково

Для подання заяви онлайн потрібно отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) та підготувати кольорові скан-копії документів:

  • паспорт;

  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);

  • документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом про навчання на денній формі, свідоцтво про народження дитини та ін.);

  • свідоцтво про шлюб у разі зміни прізвища;

  • документи про визнання дитини особою з інвалідністю з дитинства або дитиною з інвалідністю (виписка з акта огляду МСЕК; медичний висновок закладу охорони здоров’я; посвідчення одержувача допомоги; довідка органу, який призначає допомогу, про період призначення такої допомоги);

  • довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд до 30.06.2000 (за бажанням);

  • реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк);

  • фотографію для пенсійного посвідчення (2,5 х 3 см).

Щоб подати документи через вебпортал Пенсійного фонду України, скористайтесь таким алгоритмом:

  1. Увійдіть на вебпортал Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua та авторизуйтеся за допомогою КЕП.
  2. В особистому кабінеті на панелі ліворуч у розділі “Щодо пенсійного забезпечення” оберіть вкладку “Заява на призначення пенсії”.
  3. У вікні, що з’явиться, натисніть кнопку “Продовжити”.
  4. У наступному полі оберіть вид пенсії – “Пенсія за віком”.
  5. Дайте відповіді на питання анкети-опитування для заповнення атрибутів звернення та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних (поставте позначку).
  6. Прикріпіть заздалегідь відскановані документи та натисніть “Сформувати заяву”.
  7. На екрані з’явиться повна форма заяви на призначення пенсії. За потреби можна відредагувати внесені дані. Підпишіть заяву за допомогою КЕП та відправте її до Пенсійного фонду України, натиснувши “Підписати та відправити в ПФУ”.
  8. З результатом щодо прийнятого рішення про призначення пенсії можна ознайомитись у розділі “Мої звернення” – “Статус звернення”.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано