Інформує Кам’янець-Подільська окружна прокуратура

Дата: 25.07.2024 08:36

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура через суд вимагає забезпечити винесення меж об’єкта природно-заповідного фонду

Окружною прокуратурою до Хмельницького окружного адміністративного суду скеровано позов до органу місцевого самоврядування району про визнання протиправною бездіяльності щодо незабезпечення проведення робіт із винесення меж парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, площею 15 га, закріплення їх в натурі (на місцевості) та зобов’язання вчинити вказані дії.

Встановлено, що парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.

Водночас з’ясовано, що з моменту утворення вказаного об’єкта природно-заповідного фонду, в порушення вимог законодавства, органом місцевого самоврядування не вжито заходів щодо визначення меж парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва в натурі (на місцевості), у зв’язку з чим відомості про земельну ділянку, на якій розташований вказаний об’єкт природно-заповідного фонду не внесено до Державного земельного кадастру, що створює загрозу цілісності заповідного об’єкта та може призвести до пошкодження, знищення унікального ландшафту.

Крім того, через відсутність встановлених меж парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва існує реальна загроза вибуття із власності держави особливо цінних земель, що належать до природно-заповідного фонду.

Судовий розгляд наразі триває.