Інформує Кам’янець-Подільська окружна прокуратура

Дата: 01.07.2024 08:54

••• Суд визнав винуватим 45-річного жителя Дунаєвеччини в ухиленні від призову на військову службу
••• Окружна прокуратура у судовому порядку повернула у державну власність земельну ділянку історико-культурного призначення

За публічного обвинувачення Кам’янець-Подільської окружної прокуратури суд визнав винуватим 45-річного жителя Дунаєвеччини в ухиленні від призову на військову службу (ст. 336 КК України). Йому призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі.

У ході судового розгляду прокурором доведено, що місцевий житель в період воєнного стану в Україні, будучи військовозобов’язаним, перебуваючи на військовому обліку, отримав повістку про відправку до військової частини для проходження військової служби за мобілізацією, однак без поважних причин не з’явився на вказану дату і час на збір.

Вирок суду не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.

Прокуратура у судовому порядку домоглася повернення у державну власність пам’ятки археології – Двошарове городище.

Судом задоволено позов Кам’янець-Подільської окружної прокуратури про витребування з незаконного володіння та повернення державі земельної ділянки історико-культурного призначення.

Цей об’єкт культурної спадщини і земля, на якій він знаходиться, є власністю держави.

Водночас прокурорами встановлено, що у 2020 році вказану земельну ділянку передано у приватну власність громадянину для ведення особистого селянського господарства.

Внаслідок таких дій порушено виключне право власності держави на особливо цінні землі, а також створено реальні ризики пошкодження археологічної спадщини України.

З метою недопущення знищення культурної спадщини прокуратура пред’явила до суду позов про зобов’язання повернути ділянку законному власникові.

Позовні вимоги суд задовольнив. Відтак 1,4 га землі підлягають поверненню державі.