Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Інформує Пенсійний фонд України

Дата: 03.06.2024 14:06
Кількість переглядів: 84

••• Запит на підготовку паперових документів можна надіслати онлайн
••• При якому доході жертвам нацистських переслідувань надається 50-відсоткова знижка на оплату житлово-комунальних послуг?
••• У якому випадку розмір житлової субсидії може становити 0,00 грн?
••• Хто може отримати виплати з відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання


Запит на підготовку паперових документів можна надіслати онлайн

Попри те, що сьогодні цифровізація вже стала невід’ємною частиною життя українців, іноді для отримання тих чи інших послуг потрібно підготувати пакет документів у паперовому вигляді.

Для зручності Пенсійний фонд України пропонує таку послугу, як попереднє замовлення паперових документів онлайн.

Засобами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України можна подати заяву – запит на підготовку паперових документів:

  • виписки із системи персоніфікованого обліку (для застрахованих осіб);
  • виписки із пенсійної справи (для пенсіонерів);
  • виписки про стан розрахунків із ПФУ (для страхувальників).

Протягом 2023 року в Пенсійному фонді України було виконано 3,2 тисячі запитів на підготовку паперових документів.

Як надіслати запит на підготовку паперових документів?

1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/).

2. Увійдіть в особистий кабінет, авторизувавшись будь-яким зручним способом: з використанням кваліфікованого електронного підпису; через BankID (за номером банківської картки) або за допомогою “Дія.Підпис”.

3. На панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ” оберіть категорію “Запит на підготовку паперових документів”.

4. У вікні, що відкриється, заповніть усі обов’язкові поля, за потреби додайте скан-копії потрібних документів та надішліть запит до органу Пенсійного фонду, натиснувши кнопку “Відправити до ПФУ”.

5. Переглянути інформацію про звернення та його статус можна в розділі “Мої звернення.”

6. Після опрацювання звернення в зазначений у запиті спосіб (поштою чи електронною поштою) надійде повідомлення про виготовлення паперового документа та про те, коли і де його можна отримати.

7. Після надходження повідомлення отримати виготовлені паперові документи можна особисто в сервісному центрі Пенсійного фонду України за пред’явлення документа, що підтверджує особу.

Зверніть увагу!

Замовлення необхідно адресувати до органу ПФУ, в якому перебуває пенсійна справа (для пенсіонерів), де зареєстрований страхувальник (для представників страхувальників).


При якому доході жертвам нацистських переслідувань надається 50-відсоткова знижка на оплату житлово-комунальних послуг?

Відповідно до статей 63, 64 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань” пільга в розмірі 50-відсоткової знижки плати за житлово-комунальні послуги надається, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

У разі звернення особи до органу Пенсійного фонду України для визначення права на отримання пільг враховуються доходи пільговика та членів його сім’ї (за наявності) за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за пільгою.

Розмір податкової соціальної пільги з 01.01.2024 становить 4 240 грн. Таким чином, у 2024 році пільги на оплату житлово-комунальних послуг можуть бути призначені за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу не перевищує 4 240 грн.

Довідково

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн (3 028 грн х 1,4 грн = 4 239,20) (абзац 1 підпункту 169.4.1 статті 169 Податкового кодексу України).


У якому випадку розмір житлової субсидії може становити 0,00 грн?

Житлова субсидія — це адресна допомога, що надається членам домогосподарства на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Житлова субсидія призначається за наявності різниці між вартістю послуг у межах соціальних нормативів і розміром обов’язкового платежу домогосподарства. 

Обов’язковий платіж для кожної сім’ї визначається індивідуально і залежить від розміру сукупного доходу членів домогосподарства. Сукупний дохід обчислюють у розрахунку на одну людину.

Якщо за результатами проведеного розрахунку розмір (різниця) має нульове або від’ємне значення, субсидія складає 0,00 грн.

Це означає, що розміри сум за житлово-комунальні послуги не перевищують розмір обов’язкового платежу.


Хто може отримати виплати з відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

Відповідно до статті 29 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування“ страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, підлягають особи:

- які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, зокрема, які є резидентами “Дія.City”, у тому числі в іноземних дипломатичних і консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб;

- обрані на виборні посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та в інших органах;

- фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства*,

- якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах;

- здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти, залучені до будь-яких робіт під час, перед або після занять, під час занять, коли вони набувають професійних навичок, у період проходження виробничої практики (стажування), виконання робіт на підприємствах;

- діти до 18 років або до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років, які народилися з інвалідністю внаслідок заподіяння шкоди зародку через травмування жінки на виробництві або її професійного захворювання під час вагітності.

*Члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах, можуть добровільно застрахуватися від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності.

Довідково

Згідно зі статтею 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” страхові виплати з відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, здійснюються особам, які є застрахованими в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, у разі настання страхового випадку (нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання).


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано