Серцево-судинні захворювання. Відразу звертайся до сімейного лікаря.

Дата: 24.11.2023 12:31

Якщо відчуваєш біль, важкість у ділянці серця, підвищений тиск - не зволікай, звертайся до сімейного лікаря. Й це може врятувати життя. Адже, на ранній стадії можна запобігти критичним наслідкам більшості серцево-судинних хвороб.

Сімейний лікар, при потребі, призначить необхідні обстеження, які є безоплатними для пацієнтів, адже входять до гарантованого пакету медичних послуг первинної ланки:

- електрокардіограму;

- швидкий тест на тропонін;

- аналіз крові на рівень глюкози;

- аналіз крові на холестерин;

- загальний аналіз крові.

Важливо: лише лікар може призначити необхідні препарати та процедури, тож, у жодному разі - не займайся самолікуванням!

І пам’ятай: серцево-судинним захворюванням простіше запобігти, аніж лікувати. Адже, серцево-судинні захворювання - причина №1 передчасної смертності в Україні ( 64% усіх смертельних випадків). А це - близько 450-и тисяч втрачених життів щороку.

Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/

Стань на варті свого серця — дбай про його здоров’я щодня!

#СтаньНаВартіСвогоСерця

Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».