A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Інформує центр контролю та профілактики хвороб

Дата: 31.07.2023 15:08
Кількість переглядів: 57

Гострі кишкові інфекції – клініка та профілактика!

Гострі кишкові інфекції ­– одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай ГКІ спричинено бактеріями або вірусами, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою.

Кишкові інфекції передаються через уживання зараженої їжі та води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту.

Найчастіше збудники кишкових інфекцій знаходяться у сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах і овочах.

Причиною гастроентероколіту також можуть бути зіпсовані продукти, в яких можуть бути присутніми хвороботворні бактерії і мікроорганізми. Основними збудниками захворювання можна вважати інфекції: стафілокок, кишкова паличка, сальмонели та інші віруси.

Інкубаційний період гастроентероколіту дуже короткий, наявність симптомів хвороби може дати про себе знати вже через пару годин.

ОЗНАКИ гастроентероколіту:

  • бурчання в животі;
  • слабкість;
  • больові відчуття в області живота;
  • зниження апетиту;
  • гіркота в роті;
  • блювота;
  • нудота;
  • діарея з домішками крові або слизу;
  • блідість шкіри та слизових;
  • підвищення температури тіла;
  • різке схуднення.

Хворі на гастроентероколіт потребують госпіталізації в зв’язку з тяжким перебігом захворювання та зневодненням викликаним діареєю та/або блюванням. Хворим рекомендовано багато теплого пиття для нормалізації водно-електролітичного балансу. Найбільш вразливими до гострих інфекцій є діти, особливо у віці від 1 до 4 років.

Слід зазначити, що гастроентероколіти складають великий відсоток від загальної кількості інфекцій, які реєструються.  Так, за перше півріччя  2023 року в Камʼянець-Подільському районі всього було зареєстровано 29 захворілих (з них 21 гастроентероколіт з встановленим шляхом передачі), порівняно з 114 хворими в Камʼянець-Подільській ТГ (з яких 41 випадок з встановленим шляхом передачі). Доцільно зазначити, що за 6 місяців відсоток захворілих дітей від загального числа хворих по місту становить 69,3% та 41,4% по району.

Будьте уважні та обережні, особливо в весняно-літній період коли температура навколишнього середовища та комахи впливають на продукти харчування та сприяють їхньому швидкому псуванню та переносу інфекційних агентів.

Лариса Лашевич
пом. лікаря-епідеміолога
Кам’янець-Подільського районного відділу
ДУ «Хмельницький ЦКПХ МОЗУ»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано