Кам’янець-Подільське РУ ГУ ДСНС у Хмельницькій області інформує

Дата: 08.06.2022 12:00

При знаходженні вибухонебезпечного предмету (ВНП) або схожого на нього предмета необхідно:

добре запам’ятати місце знаходження ВНП;

встановити попереджувальні знаки або огорожу навколо ВНП;

негайно оповістити про небезпечну знахідку в місцеві органи влади.

Для пристрою огорожі можливе використання різних підручних матеріалів (жердини, мотузки, шматки матерії, каміння та інші).

При знаходженні ВНП категорично забороняється:

- брати їх до рук, наносити по ним удари, робити спроби розібрати ВНП;

- переносити або перекатувати з місця на місце;

- кидати їх в вогнище або розводити над ними полум’я;

- збирати та здавати їх як металобрухт.

Пам’ятайте: після вашого повідомлення фахівці аварійно-піротехнічного підрозділу Міністерства з питань надзвичайних ситуацій знешкодять ВНП встановленим порядком. Не допускайте самі та утримуйте інших від порушень правил поведінки при знаходженні ВНП.

Негайно повідомляти місцевим органам влади про знаходження вибухонебезпечних предметів - громадський обов’язок кожної людини!

В разі виявлення ВНП необхідно сповістити будь який най­ближче розташований орган виконавчої влади: сільську (міську) раду; дільничного поліцейського; райдержадміністрацію; чергових районного відділення ДСНС- телефон 101; чергових поліції – телефон 102