Робочі зустрічі: Податківці спільно з громадою шукали резерви наповнення бюджету

Дата: 23.06.2021 14:41

Актуальні питання залучення наявних резервів додаткових надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів, у тому числі за рахунок надходжень акцизного податку із реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та плати за ліцензії на виробництво, вирішення проблем легалізації землі та заробітної плати обговорено на спільній зустрічі заступника начальника Кам’янець-Подільської ДПІ Ніни Чесньовської, завідувача територіального сектору контролю за підакцизною продукцією ГУ ДПС у Хмельницькій області Наталії Лупійчук, начальника фінансового відділу Гуменецької сільської ради Лесі Дубчак та представників земельного відділу і спеціалістів по надходженню коштів до бюджету громади.

Під час зустрічі наголошено, що контроль за роздрібним продажем алкоголю та тютюну це двостороння відповідальність. Керівники місцевих громад, у разі виявлення порушень, мають поінформувати податкову службу, а громадяни, які наполягають на видачу фіскального чеку, не лише дисциплінують суб’єктів господарювання, а й збільшують дохідну частину бюджету своєї громади. Саме активна громадянська позиція споживачів сприятиме легалізації ринку підакцизної продукції.

На зустрічі піднімались також питання щодо проведення інвентаризації площ земельних ділянок в розрізі категорій земель по юридичних та фізичних особах, розширення бази оподаткування шляхом залучення наявних резервів; обов’язкового проведення розрахункових операцій через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, цін товарів та обліку їх кількості; наголошено на залученні платників до сплати ПДФО, легалізації заробітної плати, сплати туристичного збору; обговорювались сучасні стандарти у спілкуванні з органами ДПС України, в т.ч через сервіс «Електронний кабінет» (вхід до Електронного кабінету – за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС України).

Також доведено до відома суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на території ОТГ про необхідність відповідно до п.п.63.3 статті 63 Податкового кодексу надавати до контролюючого органу повідомлення про об’єкти оподаткування, які використовуються у господарській діяльності (за формою 20-ОПП).

«Податкова культура та громадська свідомість трансформовані у спільні заходи громади та контролюючих органів дадуть можливість залучити до оподаткування нові об’єкти та збільшити надходження до бюджету територіальної громади», - розповіла Ніна Чесньовська.

Кам’янець-Подільська ДПІ
ГУ ДПС у Хмельницькій області