A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура інформує (оновлено о 15:20)

Дата: 31.03.2021 11:42
Кількість переглядів: 740

♦ З 17 березня 2021 року набрав чинності Закон №1231-IX, який посилює кримінальну відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху у стані сп’яніння ♦
♦ Задоволено 2 позови місцевої прокуратури, в результаті чого в державну власність буде повернуто 2 земельні ділянки загальною площею 4 га на суму 240 000 грн. ♦
♦ Житель міста Кам’янця-Подільського, який викрав велосипед, поніс кримінальну відповідальність за скоєне ♦
♦ За позовом прокуратури з перевізника до бюджету стягнуто кошти за проїзд автомобільними дорогами великоваговим транспортом ♦
♦ Прокуратура вимагає стягнення заборгованості за орендну комунального майна ♦
♦ НАПОЛЮВАЛИ ♦
♦ Прокуратура вимагає стягнення до бюджету міста більше 600 тисяч гривень ♦
♦ За втручання Кам’янець-Подільської окружної прокуратури з приватної власності повернуто земельну ділянку прибережної захисної смуги р. Дністер ♦

♦ На Кам’янеччині чоловік намагався «викупити» в поліцейського посвідчення водія ♦

 


З 17 березня 2021 року набрав чинності Закон №1231-IX, який посилює кримінальну відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху у стані сп’яніння.

Так, Кримінальний кодекс України доповнили новою статтею 286-1 «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння».

Нові положення вводять відповідальність за:

1. порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, – каратимуть позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років;

2. ті самі діяння, вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони заподіяли потерпілому тяжке тілесне ушкодження, – каратимуть позбавленням волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до восьми років;

3. ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого, – каратимуть позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років;

4. ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, – каратимуть позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від семи до десяти років.

Особа, яка вчинила порушення правил дорожнього руху у нетверезому стані, не зможе звільнятися від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям; у зв’язку з примиренням винного з потерпілим; у зв’язку з переданням особи на поруки; у зв’язку зі зміною обстановки. Окрім того, така особа не може бути звільнена від відбування покарання з випробуванням.


Задоволено 2 позови місцевої прокуратури, в результаті чого в державну власність буде повернуто 2 земельні ділянки загальною площею 4 га на суму 240 000 грн.

Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Рішеннями Кам’янець-Подільського міськрайонного суду скасовано накази Головного управління Держземагенства в області, якими затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 95 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 192 га та загальною вартістю 5 760 000 грн., з порушенням норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.

У зв’язку з вищевказаним, діючи на захист інтересів держави, упродовж січня-травня 2020 року прокуратура звернулась до суду з вимогами про витребування 95 земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

22 та 24.03.2021 року Господарським судом Хмельницької області розглянуто та задоволено 2 позови місцевої прокуратури в інтересах держави, що розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 4 га на суму 240 000 грн.


Житель міста Кам’янця-Подільського, який викрав велосипед, поніс кримінальну відповідальність за скоєне. 

Працівниками Кам’янець-Подільської окружної прокуратури у суді доведено вину мешканця міста Кам’янця-Подільського, який таємно викрав велосипед.

За результатами досудового розслідування, проведеного під процесуальним керівництвом окружної прокуратури слідчим відділом Кам’янець-Подільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в області, встановлено, що один із місцевих жителів перебуваючи біля входу до магазину ТОВ «АТБ-Маркет», що по вулиці Першотравнева 9, в м.Кам’янець-Подільський, помітивши велосипед, який знаходився біля смітникового баку, поряд входу до вищевказаного магазину прийняв рішення про його таємне викрадення.
Тоді ж, скориставшись відсутністю власника вказаного велосипеду, шляхом його буксирування руками, умисно, таємно викрав велосипед вартістю 703 грн., та розпорядився в подальшому викраденим майном на власний розсуд.

Обвинувачений свою вину визнав повністю та відшкодував завдані збитки.

Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду засудженому призначено покарання у виді громадських робіт.


За позовом прокуратури з перевізника до бюджету стягнуто кошти за проїзд автомобільними дорогами великоваговим транспортом

За результатами розгляду позову прокуратури господарським судом Хмельницької області прийнято рішення про стягнення до державного бюджету 160 тис.грн. плати за проїзд дорогами загального користування великоваговим вантажним транспортом.

Підставою для реагування стали допущені місцевим приватним підприємством порушення під час використання автомобільних шляхів – понаднормове перевезення вантажів великогабаритним вантажним транспортом.

Під час рейдової перевірки, проведеної посадовими особами управління Укртрансбезпеки в Тернопільській області у серпні минулого року, встановлено факт перевезення вантажу із перевищенням вагових обмежень, визначених Правилами дорожнього руху України.

Зокрема при допустимій масі транспортного засобу 40 тон він заважив 60.

У зв’язку із цим проведено розрахунок плати за проїзд, що склала майже 4900 євро та еквівалент якої підлягав стягненню у національній валюті.

Оскільки питання збереження стану уже відремонтованих доріг є вкрай важливим, з метою захисту інтересів держави, на випадок несплати цих коштів до бюджету прокуратура відреагувала шляхом пред’явлення позову.


Прокуратура вимагає стягнення заборгованості за орендну комунального майна

Прокуратурою, реалізуючи функцію представництва  інтересів держави в суді, виявлено, що Управлінням комунального майна Кам’янець-Подільської міської ради з 2009 року підприємцю на підставі договору в оренду передано нежитлове приміщення комунальної власності площею 17,70 кв. м. під розміщення офісу.

У порушення умов укладеного правочину, орендар плату за користування майном своєчасно та у повному обсязі не вносив, внаслідок чого утворилась заборгованість на суму понад 14 тисяч гривень.

Враховуючи те, що несплата орендарем коштів за оренду комунального майна до місцевого бюджету створює перешкоди в реалізації органом місцевого самоврядування своїх завдань та функцій, що порушує інтереси держави, Кам’янець-Подільська окружна прокуратура звернулась до господарського суду Хмельницької області з позовом до недобросовісного орендаря про стягнення вищевказаних коштів до бюджету міста.

Таким чином, окружною прокуратурою зроблено черговий крок у напрямку відновлення законності у сфері комунальної власності та наповнення бюджету.


НАПОЛЮВАЛИ

28.03.2021 Кам’янець-Подільським районним управлінням поліції за процесуального керівництва Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного полювання, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 248 КК України.

Зокрема,  незважаючи на те, що в даний час на всій території країни полювання заборонено, 28 березня поточного року  працівниками Кам’янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області на території Кам’янець-Подільського районну було зупинено автомобіль,  в ході огляду якого виявлено нарізну мисливську зброю, патрони до неї та стріляні гільзи, а також частину туші  косулі європейської.

Наразі  триває досудове розслідування,  згідно санкції ч.1 ст.248 Кримінального кодексу України за вчинене  діяння винним особам загрожує покарання в виді  обмеження волі на строк до 3-х років.


Прокуратура вимагає стягнення до бюджету міста більше 600 тисяч гривень

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, проводить роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення законності під час оренди об’єктів комунальної власності.

Так, встановлено, що у 2012 році між уповноваженим органом Кам’янець-Подільської міської ради та приватним підприємцем укладено договір оренди нежитлового приміщення загальною площею більше 1300 кв. м.

Проте, не дивлячись на користування вказаним приміщенням, підприємець у період з січня 2018 по грудень 2020 орендну плату не здійснював, внаслідок чого бюджет міста недоотримав грошові кошти у сумі більше 600 тис. грн.

Враховуючи те, що невиконання орендарем своїх обов’язків по сплаті коштів за оренду комунального майна до місцевого бюджету порушує інтереси територіальної громади прокурором до Господарського суду Хмельницької області направлено позовну заяву про стягнення з підприємця вказаної заборгованості до бюджету міської ради.

Наразі позовна заява перебуває на розгляді.


За втручання Кам’янець-Подільської окружної прокуратури з приватної власності повернуто земельну ділянку прибережної захисної смуги р. Дністер

В межах реалізації представницьких повноважень, Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою виявлено порушення при використанні земель водного фонду на території Кам’янець-Подільського району.

Встановлено, що на території Кам’янець-Подільського району упродовж 2005-2007 років  Кам’янець-Подільської РДА неправомірно передавались у приватну власність землі водного фонду (прибережно-захисчної смуги) загальною площею близько 1 га за межами с. Колодіївка Кам’янець-Подільського району.

Реагуючи на виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання незаконними та скасування розпоряджень Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації, повернення  земель водного фонду до державної власності.

Так, рішенням Кам’янець-Подільського міськрайонного від 15.01.2021 скасовано одне з рішень Кам’янець-Подільської РДА, яким передавалися земельні ділянки прибережно-захисної смуги у приватну власність, та зобов’язано повернути з незаконного володіння земельну ділянку загальною площею 0,69 га, яка розташована в межах прибережно-захисної смуги річки Дністер на території Китайгородської ОТГ за межами с. Колодіївка Кам’янець-Подільського району.


На Кам’янеччині чоловік намагався «викупити» в поліцейського посвідчення водія

Правоохоронці задокументували факт надання 300 доларів США неправомірної вигоди інспектору сектору реагування патрульної поліції відділення №2 Кам’янець-Подільського районного управління поліції.

Як повідомив керівник окружної прокуратури Олександр Гончар, таким чином місцевий 28-річний мешканець вирішив підкупити правоохоронців за  сприяння у поверненні посвідчення водія, яке в нього вилучили при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП (керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння).


Кам’янець-Подільська окружна прокуратура


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано