A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Податкова служба інформує

Дата: 24.03.2021 09:23
Кількість переглядів: 482

♦ Повідомлення про корупцію або пов’язаного з корупцією правопорушення з боку службових осіб ГУ ДПС у Хмельницькій області, вчасне реагування та перевірка такої інформації.
♦ Кампанія декларування – 2021: порядок оподаткування доходу, отриманого малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунка (cпадщини).
♦ До податківців завітали студенти.


Повідомлення про корупцію або пов’язаного з корупцією правопорушення з боку службових осіб ГУ ДПС у Хмельницькій області, вчасне реагування та перевірка такої інформації

Протягом першого кварталу поточного року, інформація щодо можливих фактів корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень  з боку службових осіб ГУ ДПС у Хмельницькій області до Головного управління від викривачів не надходила. Поряд з цим підрозділом з питань запобігання та виявлення корупції проведено низку доперевірочних заходів по результатах яких, відносно співробітників ДПС області складено 2 протоколи про адміністративні правопорушення пов’язані із корупцією, 2 особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності, ще по одній особі матеріали перевірки спрямовано до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, для прийняття рішення у межах компетенції.

Одночасно повідомляємо, що відповідно до законів та інших нормативно правових актів в ГУ ДПС у Хмельницькій області на належному рівні організовано роботу з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, а також передбачено що такі повідомлення можуть надаватись не лише громадськістю а й безпосередньо працівниками органів ДПС без зазначення авторства (анонімно) та таке повідомлення підлягатиме розгляду, якщо наведена інформація у такій інформації стосуватиметься конкретної особи та міститиме фактичні дані, які можуть бути перевіренні.  

Просимо громадськість області та небайдужих громадян надавати наявну інформацію щодо протиправних дій з боку службових осіб ГУ ДПС у Хмельницькій області та повідомляти у будь-який зручний для вас спосіб, зокрема:

- з використанням засобів поштового зв’язку  на адресу: 29000, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17;

- на електронну адресу підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Хмельницькій області km.anticor@tax.gov.ua;

- засобами телефонного зв’язку через працівників відділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Хмельницькій області, на номер (0382) 61-84-85.

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції
ГУ ДПС у Хмельницькій області


Кампанія декларування – 2021: порядок оподаткування доходу, отриманого малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунка (cпадщини)

Кам’янець-Подільська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області роз'яснює, що відповідно до п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ст. 174 ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розд. IV ПКУ для оподаткування спадщини.

Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не зазначені у п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ, оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ (5 відс.)(п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

Згідно з п. 174.3 ст. 174 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини або в сільських населених пунктах - до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини або в сільських населених пунктах - до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Згідно з п. 179.6 ст. 179 ПКУ обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку покладається на опікуна або піклувальника - щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою.

Відповідно до п. 99.2 ст. 99 ПКУ грошові зобов’язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття малолітніми/неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

Батьки (усиновителі) малолітніх/неповнолітніх і малолітні/неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань малолітніх/неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.

Враховуючи вищевикладене, батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники) у разі отримання малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини), повинні подати податкову декларацію від імені малолітньої/неповнолітньої дитини та сплатити податок на доходи фізичних осіб, відповідно до п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ.


До податківців завітали студенти

Сьогодні, відбулась зустріч студентів третього курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Кам’янець-Подільського фахового коледжу економіки, права та інформаційних технологій, викладачів коледжу з податківцями Кам’янець-Подільської податкової інспекції.

На зустрічі начальник податкової інспекції Ігор Бєлко зауважив, що податкова служба завжди приділяла особливу увагу вихованню молодого покоління як сумлінного платника податків. Сьогодні ж важливим є те, щоб молодь, яка навчається і набирається знань, не тільки б ставилася з розумінням до обов’язку сплати податків, а й була б підтримкою у такій справі, як наповнення бюджету держави. Отже, ознайомлення студентів з особливостями праці в податкових органах є необхідним і важливим, як для них самих, так і для податківців, які зацікавлені у молодих кадрах.

Також, з останніми змінами в податковому законодавстві, ознайомила студентів начальник відділу електронних сервісів Ніна Чесньовська. Основний акцент виступу – роз’яснення щодо вчасного подання Податкової декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік, новації у сфері застосування РРО, програмних РРО та можливість користуватися електронними сервісами ДПС України для подання звітності та сплати податків, проведення звірки взаєморозрахунків з бюджетом та отримання адміністративних послуг.

Для корисної інформації студентам запропоновано підписатись на офіційну сторінку ДПС України у Facebook (fb.com/TaxUkraine).

Наприкінці заходу слухачі подякували за отриману інформацію, якою вони обов’язково скористуються.

Кам’янець-Подільська ДПІ
ГУ ДПС у Хмельницькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано