Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Податкова інформує

Дата: 16.03.2021 08:28
Кількість переглядів: 735

• Платникам податків: як не потрапити у групу ризиків по РРО/ПРРО та працювати у комфортних умовах правового поля •
• Співпраця податківців з платниками •
• УВАГА, ГАРЯЧА ЛІНІЯ! •


Платникам податків: як не потрапити у групу ризиків по РРО/ПРРО та працювати у комфортних умовах правового поля

Одним із критеріїв відбору платників податків для проведення фактичних перевірок, які реалізовують підакцизну продукцію, є обсяг проведених операцій через РРО/ПРРО, зокрема, суб’єктів господарювання із середньомісячними виторгами, проведеними через реєстратори розрахункових операцій менше, ніж 7 тисяч гривень, - інформують у Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області.

Якщо суб’єкт господарювання за результатами своєї діяльності потрапляє у групу ризиків за вказаними критеріями, це може свідчити про приховування реального обсягу проведених розрахункових операцій через РРО/ПРРО. Адже елементарні підрахунки засвідчують, що будь-який господарюючий об’єкт для належного функціонування потребує таких мінімальних витрат: 6 тис. грн – мінімальна заробітна плата одного найманого працівника; не менше 1 тис. грн. – на утримання об’єкту торгівлі, комунальні платежі, земельний податок тощо; не менше 2 тис. грн. – ліцензії, податки та інші дозвільні документи.

Фахівцями підрозділу податкового аудиту Головного управління ДПС у Хмельницькій області за результатами відпрацювання суб’єктів господарювання, що звітують із середньомісячними виторгами менше 7,0 тис. гривень, протягом січня – лютого 2021 року проведено 29 фактичних перевірок, за результатами яких застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 500,6 тис. гривень.

Найбільш характерними порушеннями, що були встановленні під час проведення таких перевірок, є фіксація не проведення розрахункових операцій через РРО та невидача фіскального чека; продаж товарів, які не відображені в обліку товарних запасів за місцем реалізації; не відповідність готівкових коштів, зазначених у денному звіті; не забезпечення використання режиму попереднього програмування РРО для підакцизних товарів із обов’язковим зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін та обліку їх кількості.

Тому податківці звертають увагу суб’єктів господарювання, що використовують реєстратори розрахункових операцій на необхідність неухильного виконання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 266/95-ВР, а також іншого законодавства в сфері готівкового обігу та дотриманні вимог податкового законодавства.

Дотримання вимог законодавства убезпечить від потрапляння суб'єкта господарювання до групи ризику за критеріями використання РРО/ПРРО та позбавить від проведення фактичної перевірки, підсумком якої можуть стати фінансові санкції.


Співпраця податківців з платниками

З метою привертання уваги платників податків на необхідність та своєчасність декларування доходів, отриманих протягом 2020 року, застосування РРО (програмних РРО) фізичними особами – підприємцями та запровадження електронного документообігу, податківці Кам’янець –Подільської ДПІ винаходять креативні методи доведення інформації до свідомості спільноти.

Так, працівники інспекції разом з начальником Ігорем Бєлком, зустрілись з керівниками громадських організацій та фізичними особами - підприємцями на території Центрального ринку.

Податківці провели роз’яснювальну роботу щодо вчасного подання Податкової декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік та зауважили, що від відповідального ставлення до вимог законодавства і своєчасного виконання конституційного обов’язку громадянами залежить економічний розвиток держави, її фінансова безпека та рівень соціального захисту.

Під час спілкування з учасниками зустрічі обговорювалися питання щодо новації у сфері застосування РРО, програмних РРО спрямовані, перш за все, на захист легального бізнесу та виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та безконтрольного обігу товарів. Також можливість скористуватися електронними сервісами ДПС України для подання звітності та сплати податків, проведення звірки взаєморозрахунків з бюджетом та отримання адміністративних послуг.

Але чимало запитань виникло в підприємців щодо відтермінування обов'язкового застосування РРО (програмних РРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку першої-третьої групи.

Спілкуючись з платниками, податківці безкоштовно розповсюджували листівки про порядок декларування доходів громадян та основні моменти застосування РРО/ПРРО.

Така форма співпраці податківців надає можливість ще більше порозумітись з платниками податків та громадянами міста і району.


УВАГА, ГАРЯЧА ЛІНІЯ!

Кам’янець-Подільська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує, що «гаряча лінія» відбудеться із начальником відділу електронних сервісів Чесньовською Ніною Володимирівною на тему «Застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та законодавства в сфері готівкового обігу» 17 березня 2021 року з 10-00 до 12-00, телефон (3849)39496.


Кам’янець-Подільська ДПІ
ГУ ДПС у Хмельницькій


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано