День пам’яті Героїв Крут

Дата: 29.01.2020 11:35

Однією зі знакових подій історії України є героїчна смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників Української держави: студенти, курсанти та школярі у 1918 році без вагань віддали життя в ім’я волі свого народу.

Бій під Крутами ознаменував початок нової епохи національного пробудження українців. Він показує, що доля і свобода кожного українця залежить від готовності захищати інтереси України.

Працівники культури Гуменецького сільського будинку культури провели захід з метою ознайомлення молоді з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя.

Присутні подивились відеоролик, Олена Рачковська декламувала поетичні твори, присвячені юним героям.
Завершили мітинг-реквієм виконанням Державного Гімну України.

Пам’ятай про Крути

Крути – наша гордість і слава,
Там соколи юні у вічність пішли,
На клич молодої держави
Піднялися вірні сини.

28 січня працівниками культури с. Великозалісся була проведена година пам’яті «Пам’ятай про Крути» присвячена подвигу української молоді – студентам, які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькими військами біля станції Крути. Їх подвиг став символом Мужності та любові до своєї Батьківщини.

29 січня Україна відзначає та вшановує пам’ять героїв Крут, які 102 роки тому боролися та загинули за вільну Україну.

Відтак з нагоди 102-ї річниці Бою під Крутами, в Слобідко-Гуменецькій бібліотеці працівниками культури було презентовано тематичну викладку літератури «Крути: і сум, і біль, і вічна слава» та продемонстровано документальний фільм «Крути молода кров».

У селі Пудлівці відбулася година-реквієм до дня пам'яті героїв Крут
"Пам’ятай про Крути"

29 січня 1918 року відбувся страшний бій біля залізниці Крути який тривав понад 5 годин.

Цього року виповнюється 102 роки з дня героїчного подвигу, здійсненого трьома сотнями студентів, який увійшов в історію України як Бій під Крутами. Героїзм молодих українців довгі роки служить прикладом для багатьох поколінь.

Переважна більшість студентів не мала достатньої військової підготовки, студенти були погано озброєні.

Основною метою битви було зупинення стрімкого наступу більшовиків на Київ. Саме це повинно було дати, і дало, можливість затримати Червону армію, а українській стороні – підписати Берестейський мирний договір.