205 років від дня народження Кобзаря

Дата: 13.03.2019 09:02

відзначили у Малозаліссі, Нігині, Пудлівцях, Улянівці, Великозаліссі, Слобідці-Гуменецькій, Гуменцях

Шевченко – наш. Він для усіх століть,
Він – як Ісус Христос для України.
Візьміть його вогню, хоч крихітку візьміть,
І з цим вогнем виходьте із руїни.
І стане вам певніше на душі,
Засвітиться вона душею в храмі.
Його слова – освячені ножі,
Вони болять народові, як рани.

9 березня 2019 року в СК с. Малозалісся було проведено літературно-музичну годину «Кобзар у серці України».

9 березня 2019 року 205 років від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

«Невмерущий дух поета, як і раніше, витає над рідною Україною,
невмовкаюче роздається його віще слово і сіє на народній ниві живе насіння оновлення»
Павло Грабовський

До сьогодні над Шевченковим твором схиляються і батьки, і діти, і батьки батьків. В Нігинській філії КЗ «Гуменецька публічна бібліотека» працівники культури провели літературну годину «Шевченкове слово в віках не старіє», де з юними читачами читали велику книжку «Кобзарик» для маленьких патріотів України, і відкривали для себе Шевченка поета і художника.

Хай же промінь твоїх думок
Поміж нами сяє, –
«Огню іскра великого»
Повік не згасає.
Леся Українка

Пудлівецька бібліотека.

В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, 205-річчям від дня народження якого відзначалось у 2019 році.

Є дні, що минають непомітно і зникають безслідно. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Україна у своїй долі має такий день – 9 березня. День, який явив світові Шевченка – великого сина великого народу.

9 березня в Улянівському сільському клубі було проведено Шевченківські читання.

Шевченків біль. Він протинає нас.
І гнівом вибухає в кожнім слові.
І крізь віки іде сумний Тарас
Предтечею в терновому вінкові.

9 березня 2019 року в бібліотечному пункті с. Великозалісся працівниками культури було підготовлено і проведено літературний портрет «Велич Тарасового слова».

переглянути
відео на Facebook.com

У Слобідко-Гуменецькій бібліотеці до 205-річчя великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка проведено ювілейну акцію "Шевченка читають усі"

Літературно-мистецька година «На струнах Кобзаревої душі»

Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті просяє веселка.
Повні сил і живої снаги.
Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

Березень в Україні називають Шевченковим. І не випадково - щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас новим і неповторним. Т.Г. Шевченко - велика і невмируща слава Українського народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

Цього року виповнилось 205 років від дня народження Тараса Шевченка. З цієї нагоди 11 березня працівники медіатеки КЗ «Гуменецька публічна бібліотека» разом із вчителем української мови та літератури Т.П.Тхоржевською, бібліотекарем шкільної бібліотеки Л. М. Розумовською та учнями 5-го класу, Гуменецького НВК І-ІІІ ст. проведено літературно-мистецьку годину «На струнах Кобзаревої душі». Було створено тематичну поличку «Шевченко – живе серце українського народу». На заході присутні відповідали на запитання вікторини «Вінок Кобзареві», приймали участь у творчому конкурсі «Малюємо Шевченка» та приймали участь у конкурсі «Кращий читач поезії» декламувавши вірші Т.Г. Шевченка. Переможці конкурсів були нагороджені дипломами та невеличкими подарунками.