A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Інформує Кам’янець-Подільське управління Держпродспоживслужби

Дата: 11.01.2019 16:22
Кількість переглядів: 651

Дотримання температурного режиму в навчальних закладах
в період загострення епідситуації на грип та ГРЗ 


З настанням зими та несприятливими погодними умовами, початком опалювального сезону, недотримання температурно-повітряного режиму в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах негативно впливає на здоров’я дітей і підлітків. Температура нижче зазначених нормативів в приміщеннях в поєднанні з підвищеною вологістю та швидкістю повітря впливає на посилення процесів тепловіддачі, що призводить до охолодження організму дитини і, як наслідок, – розвиток простудних захворювань.

Гігієнічне нормування параметрів мікроклімату в приміщеннях для дітей дошкільного віку визначено Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, затвердженим МОЗ України від 24.03.16 р. за №234, а саме: у групових осередках температура повітря приміщень становить +19 +23°C, відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти 40-60 %.

У приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів нормативні показники температури повітря в класах і кабінетах +17+20°С, в спортивному залі +15+17 °С; відносна вологість повітря – 40-60% згідно ДСПіНу 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу», затверджених 14.08.2001 за №63.

Дотримання повітряно-теплового режиму в приміщеннях дошкільних навчальних закладів передбачає періодичне їх провітрювання – ефективним є наскрізне або кутове провітрювання. Тривалість провітрювання залежить від температури зовнішнього повітря, напрямку вітру та ефективності роботи опалювальної системи. Наскрізне провітрювання має проводитися кожні 1,5 – 2 години з тривалістю не менше 10 хвилин при відсутності дітей. У спальнях наскрізне провітрювання здійснюється до та після сну дітей. У холодну пору року провітрювання повинно бути закінчене не пізніше ніж за 30 хвилин до приходу дітей із занять або з прогулянки і за 30 хвилин до сну.

Дотриманню оптимального повітряно-теплового режиму в приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів допоможе регулярне провітрювання приміщень та вологе прибирання, які слід проводити на перервах та між змінами, а коридорів – під час уроків. До початку занять і після їх закінчення необхідно здійснювати наскрізне провітрювання навчальних приміщень.

Кам’янець-Подільське міськрайонне управління
Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано