День вишиванки
Гуменецька громада одягнула вишиванки. (Гуменці, Вербка, Нігин, Малозалісся, Лисогірка, Великозалісся)
Працівники Гуменецької сільської ради та Відділу освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради:
Вишивання моє, вишивання…
Чорний – сум, а червоний – кохання.
Синій – небо, зелений – буття.
Вишиванка – це наше життя!
Не перший рік у нашій школі, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року учні, вчителі та вихованці дитячого садочка ДНЗ «Дзвіночок» долучилися до акції “Одягни вишиванку”. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує усіх.
Вишиванка – символ Батьківщини.
Дзеркало народної душі,
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги в полотні.
Вишиванка – біль на п’єдесталі,
Слава, воля, єдність, віра – ми.
Журавлем курличе, кличе далі,
Стелить вирій взорами – крильми.
Працівники культури відзначили День вишиванки. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися у людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.
Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. День вишиванки це свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка символізує і родинну пам’ять, і вірність і любов у сім’ї. Вважається, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.
17 травня 218 року в селі Малозалісся було проведено флеш-моб «А над світом українська вишивка цвіте».
Підтримуючи традиції нашого народу староста Лисогірки Ціхоцький А.О., Балла Є.П. та завідувач місцевим СК Грецька Л.В. разом з працівниками та вихованцями місцевого дитячого садочка „Перлинка” підтримали „День Вишиванки” провівши робочий день у яскравих вишитих кольорах традиційного одягу українців.77777
Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
17 травня у філії Великозаліському НВК відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.
Цього ж дня у Великозаліському сільському будинку культури відбулося свято вишиванки: «Я люблю свою вишиванку». Глядачі ознайомились з історією вишиванки, а діти подарували їм вірші.
Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Традиційно вишивали дівчата, які готували посаг. Сорочку для немовляти вишивала мама чи бабуся, під час роботи співали пісні і молились. Вважалось що так, вишиванка стає справжнім оберегом. Цей український оберіг символізує чистоту почуттів, глибину любові до рідного краю, батьківської оселі.
Читати статтю Вітаємо зі 100-річчним ювілеєм жительку Слобідки-Гуменецької