І етап конкурсу інсценізації

Дата: 24.04.2017 14:33

21 квітня 2017 року в приміщенні Гуменецького сільського будинку культури відбувся І етап конкурсу інсценізованої пісні, прози та поезії серед клубних закладів Гуменецької сільської ради.

Виступи конкурсантів оцінювало журі у складі:
начальник відділу освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради Срібняк Л.О.;
заступник сільського голови Говоровський В.В.;
заступник начальника відділу освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради Онуфрієва Р.О.;
методист по клубній роботі Дубчак Е.В.;
заступник начальника загального відділу Чупрун А. А.

Оцінювання проводилось за наступними критеріями:
- художній рівень постановки та сюжетного вирішення твору;
- режисерське бачення, використання різноманітних засобів виразності-алегорії, символів, метафор;
- яскравість, оригінальність і емоційність режисерського бачення;
- художній рівень акторської роботи, виразність, артистичність;
- вміння передати характер і основну суть обраного твору, повноту і виразність розкриття теми;
- виконавська майстерність;
- переконливість створеного сценічного образу;
- якість візуального оформлення музичного номера: зовнішній вигляд, костюми, реквізит, декорації, відеоряд;
- цілісність номеру і його композиційна єдність;
- оформлення сцени;
- масовість.

Учасники конкурсу презентували присутнім власні постановки на відомі українські народні та сучасні пісні, твори відомих українських письменників та поетів. До завдання всі колективи поставилися відповідально.

Підбір костюмів, інсценізація, хореографія – усе було продуманим до дрібниць. Виступи аматорів то зворушували до глибини душі та змушували щиро сміятись.

Кожна команда була неперевершеною.

Так, про уславлення материнської любові, яка завжди поруч із дитиною, оберігає її, благословляє на життєву дорогу, долю, долаючи труднощі і переживаючи радощі показав колектив села Улянівка (пісня «Два кольори»).
Історію свого рідного села в прозі емоційно відтворив колектив села Думанів (Легенда про Думанів).
Любов до Батьківщини, до нашої рідної України за допомогою поезії та сценічної постановки показали аматори села Лисогірка (вірш «Моя Україна»).
Про те, що український народ здавна зберігає пам'ять про хустину як про давній символ рідної країни, як прояв величі душі заспівали і відтворили сценічною композицією аматори селища Сахкамінь (пісня «Мамина хустка»).
Долю української дівчини, любов і страждання, моральні закони тогочасного суспільства відтворили своєю інсценізацією колектив села Пудлівці (поема Т.Г. Шевченка «Катерина»).
Сцену із вірша Т.Г. Шевченка «Перебендя» показав колектив села Киселівка.
Складні сімейні та родинні відносини, в яких і досі впізнають себе чимало сучасних українських сімей відтворили аматори села Голосків та села Абрикосівка (твір «Кайдашева сім’я»).
Трагізм розлученого кохання сценічною постановкою передав народний колектив «Подолянки» села Гуменці (пісня «Ой там на горі»).
Надзвичайно яскраво й життєво виступив колектив села Залісся Друге, подарувавши присутнім виступ на пісню «Як жінки чоловіків продавали».
Всім глядачам запам’ятався кумедний, жартівливий виступ колективу села Вербка на пісню «На городі буркун ягідок не родить».
А всі перипетії сімейних відносин майстерно і жартівливо продемонстрували аматори села Нігин (пісня «А мій милий вареничків хоче»).
Нікого не залишив байдужим виступ аматорів села Велике Залісся та Супрунківці із народними українськими піснями «А я молода на базар ходила» та «Ой, піду я до куми».
Завершальним зворушливим акордом стала інсценізація пісні «Тримай мене міцно» танцювальним колективом села Слобідка Гуменецька.

Конкурс пройшов цікаво, весело, повчально, різнопланово.

Працівники культури Гуменецької об’єднаної територіальної громади та аматори сіл показали свої таланти та здібності. Всі були задоволені.

За результатами конкурсу були відзначені усі колективи. Так,
І місце посів колектив села Пудлівці;
ІІ місце розділили колективи села Залісся Друге та Велике Залісся;
ІІІ місце – колективи села Нігин та Вербка.
За оригінальність постановки колектив села Улянівка.
За виконавську майстерність нагороджено колектив села Думанів.
За майстерність музичного відтворення – колектив села Гуменці.
За високий рівень акторської роботи – колектив села Супрунківці.
За яскраве, емоційне висвітлення пісні – колектив селища Сахкамінь.
За художній рівень постановки – колектив села Абрикосівка.
За артистичність – село Голосків.
За вміння передати основну суть твору, повноту і виразність розкриття теми – колектив села Лисогірка.
За старанність виконання нагороджено колектив села Киселівка.
Відзнака глядацьких симпатій дісталась колективу, який на високому рівні хореографічною композицією відтворив пісню «Тримай мене міцно» села Слобідка-Гуменецька.

Сільський голова Абдулкадирова І.Г., відділ освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради щиро дякує усім, хто взяв активну участь у підготовці номерів та тим, хто прийшов підтримати свої колективи на конкурсі. Ми пишаємося такими жителями громади! Бо, як сказано у вірші:

„Завжди у селах наших так було –
Після закінчення, та і під час роботи,
Піснями наповнялося село,
Бо пісня проганяє всі турботи”.

Щиро вітаємо всіх переможців!