Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Заходи у с.Слобідці-Гуменецькій

Дата: 31.01.2017 12:07
Кількість переглядів: 1202

Фото без опису 27 січня в бібліотеці села Слобідка-Гуменецька відбулась літературна година на тему: “Слово осяяне любов’ю” (до 75 річниці з дня народження українського письменника М.Мачківського), на якій Олександра Боднар зачитала поезію «Зав’язь доброти».

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Український поет Микола Антонович Мачківський народився в селянській родині 10 січня 1942 року у с. Хоросток Славутського району Хмельницької області.

Його сім’я, як багато інших в Україні, пройшла через жорна 1930-х і 1940-х: репресії, війна, повоєнне лихоліття… 1928 енкаведисти репресували та розстріляли дідів – братів Юзика і Кароля. Ув’язнили батька і дядька Миколу. У роки війни їх було звільнено та направлено в армію. Обидва додому не повернулися. Батько загинув у фашистському концтаборі.

Виживали удвох з матір’ю. Тяжко працювали. Та попри все хлопець навчався. Здобував освіту у Хоростецькій восьмирічній і Ганнопільській середній школах. Згодом закінчив Кам’янець-Подільську міжрайонну заочну школу (1960). За комсомольською путівкою їздив на спорудження цукрового заводу в Кам’янці-Подільському. 1968 закінчив факультет журналістики Львівського університету. Працював редактором районної газети «Радянське село» (Білогір’я), літературним редактором і літературним консультантом обласних газет «Радянське Поділля» і «Корчагінець», завідував кабінетом молодого автора при Хмельницькій обласній організації СПУ. Разом з кількома науковцями створив музей «Літературна Хмельниччина», був його науковим співробітником.

Працює у Хмельницькому видавництві «Поділля», редагує газету «Подільська панорама».

Збірки поезій М.Мачківського: 
«В житах» (1974),
«Червоний рушник» (1979),
«Живий дощ» (1983),
«Зав’язь доброти» (1986),
«Осіння радість» (1990),
«Розімкнуте коло» (1994),
«Вибране» (1994),
«Далечінь» (1997).
Художньо-докумументальна повість «Сорокодуби» (1994).
Художньо-документальний роман «Пароль – «Проскурів» (1997).

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису

25 років тому Національний синьо-жовтий стяг став Державним прапором України. 28 січня 1992 року Верховна Рада України під головуванням Івана Плюща ухвалила Постанову "Про державний прапор України".

Працівники культури с. Слобідка-Гуменецька влаштували флешмоб під назвою "Державний прапор наш священний оберіг" до річниці стяга. Розповіли діткам, що зокрема у постанові зазначається "Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг верхньої – синього, нижньої – жовтої.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь