Щедрували на Василя

добавлено 16.01.2018: с.Нігин

с.Гуменці

Залунали скрізь щедрівки
Прийшли щедрувати до вашої хати
Щедрий вечір, добрий вечір.

13 січня народний жіночий вокальний колектив вітав ТОВ «Промтехтранс» колядками та щедрівками, бажаючи щастя у домі, щоб росла пшениця, і родила вся пашниця, і щоб хліб та пироги на столі завжди були.

с.Слобідка-Гуменецька

А на Маланки печуть оладки,
Та не ламайте – цілі давайте!
Наша Маланка господиня,
На ополонці ложки мила.
Щедрий вечір, добрий вечір
Добрим людям на здоров’я!

«Маланка» – народне дійство, що прийшло до нас з глибокої давнини, покликане виконувати магічно-заклинальну функцію – відганяти злих духів і забезпечити людям врожай та здоров’я. Щоб людей не пізнали лихі сили, які можуть заподіяти шкоду, їх треба було налякати. Для цього одяга­ли чудернацький одяг, пере­вертали кожухи, розмальову­вали обличчя, виготовляли страшні маски, у руках мали дзвіночки.

14 січня працівники культури с.Слобідка-Гуменецька Кодовбецька Я.Ю. та Сороката І.М. разом із учасниками художньої самодіяльності водили Маланку і щедрували.

с-ще Сахкамінь

Щедрівочки в День святого Василя

Засіваю Вашу хату,
Сію, вію, посіваю!
Щоб усі були здорові,
З Василем Святим вітаю!

14 січня, на свято Василя, дорослі й діти селища Сахкамінь вирушили з щедрівочками, щоб привітати своїх земляків. Радісно дзвенів дзвіночок в морозному повітрі, сповіщаючи про щедрувальників, які своїм щирим співом та віншуванням зігріли серця односельчан.

Завідувач Сахкамінського клубу Ніна Волинець.

с.Нігин

В цей щедрий вечір будьте радісні панове
Бо до Вашої оселі, колядники прийшли веселі.
Буде щастя і здоров'я, в справах лад, комора повна,
А на Вашому столі, паляниці запашні,
Щоб Ви нас не забували, з нами завжди справу мали
І нехай щастить, і всюди з Вами хай добробут буде!

13 січня жіночий вокальний колектив “Заграва” с. Нігин бажали усім нігинчанам доброго вечора на Меланки, міцного здоров'я на святого Василя та гарного, веселого настрою на Водохреща.

Читати статтю НОВІ ПЕРЕМОГИ ГУМЕНЕЦЬКОЇ ОТГ