Свято збереження традицій

Дата: 31.07.2017 17:20

Вічна пісня барв і кольорів,
Неповторна музика натхнення!
Шепіт трав і шелест яворів,
Хрестиком покладено в рядки,
Поспліталось, блиснуло веселкою
Ніжність материнської руки
Пісні ще весільної, веселої,
Дух народу в колір заплете,
Проросте і піснею, і цвітом.
А над цвітом гляньте, а над світом
Українська вишивка цвіте!

Наша українська культура є дуже давньою. Наче не треба нічого придумувати, слід лише розуміти те, що нам залишили предки! А залишили предки дуже багато у фольклорі, переказах, міфах, знаках – символах. Протягом століть останні були нашими оберегами – охоронцями. Тому і вишивали їх на рушниках, сорочках. І передаються ці знання із покоління в покоління.

На таку тему відбулося свято збереження традицій «Українська вишиванка – наче райдуги світанки!» в Нігинському сільському будинку культури проведене спільно директором СБК Берник Л.О. та бібліотекарем Григоришеною О.В. Прибрана світлиця вишиванками нігинських майстринь – Атаманюк Ніни Яківни, Крушельницької Світлани Мойсеївни, Іскри Катерини, Берник Лесі – приймала гостей: працівників культури Гуменецької сільської об’єднаної громади та жителів села. Юні аматори сцени, вокальний жіночий колектив «Заграва», запрошені солісти Балицька В.А., Віталіна подарували глядачам пісні і вірші про вишиванку, про народні рукотворні обереги українців. Юні актори відтворили обряд сватання.

Заступник начальника відділу культури, спорту і туризму Онуфрієва Р.О. та староста села Сосула О.М. подякували аматорам сцени за гарно проведене свято. Тепла атмосфера заходу допомогла глядачам оцінити спадщину українського народу і зрозуміти, що саме найкраще для людини – до прекрасного доторкнутися серцем, щоб воно закарбувалося навіки і передалося наступним поколінням.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису