ІНФАРКТ МІОКАРДУ. Симптоми та перша допомога.

Дата: 13.11.2023 09:08

46% смертей серед українців є наслідком ішемічної хвороби серця, гострим проявом якої є інфаркт міокарду. Причому “вік” інфаркту молодшає — і нині його жертвами стає все більше молоді (віком до 30-и років).

Як виникає інфаркт або серцевий напад? При блокуванні однієї чи декількох артерій серце не отримує достатньої кількості крові, що супроводжується пошкодженням та відмиранням тканин серцевого м’яза.

Час — ось що найважливіше при інфаркті, адже він викликає незворотні зміни в серцевому м'язі та може спричинити зупинку серця. Тож, що швидше буде надано першу допомогу, то менш серйозними будуть наслідки захворювання.

Викликай швидку за номером - 103!

А до її приїзду варто:

• Відчинити вхідні двері помешкання для бригади медичної допомоги;
  • Посадити або положити хворого так, щоб верхня частина тіла була припіднятою(можна покласти подушку під голову та плечі, а ноги зігнути в колінах);
  • За підвищеного тиску та відсутності протипоказань прийняти таблетку аспірину та нітрогліцерину;
  • Послабити одяг та звільнити грудну клітку, аби ніщо не перешкоджало диханню;
  • Відчинити вікна та провітрити приміщення;
  • Не панікувати!

Як запобігти інфаркту?

Головна рекомендація: при перших “дзвіночках” хвороби серця - звернися до свого сімейного лікаря. Ну і, звісно ж, дбай про здоровий спосіб життя.

Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/

Стань на варті свого серця — вбережи його від інфаркту!