Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Безоплатна правова допомога

Дата: 15.09.2023 15:26
Кількість переглядів: 316

Дитина перебуває у конфлікті з законом, якщо:
підозрюється, обвинувачується або визнана винуватою у вчиненні кримінального правопорушення;
щодо дитини складено протокол про адміністративне правопорушення чи вона визнана такою, яка вчинила адміністративне правопорушення;
дитина, яка до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність*, вчинила суспільно небезпечне діяння.

*Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення кримінального правопорушення виповнилося 16 років. За окремі правопорушення, визначені статтею 22 Кримінального кодексу України, кримінальна відповідальність може настати з 14 років. До таких правопорушень, зокрема, належать: умисне вбивство, зґвалтування, крадіжка, грабіж, розбій, жорстоке поводження з тваринами, вимагання, хуліганство.

Національне законодавство України гарантує усім дітям право на безоплатну правничу допомогу, зокрема захист від обвинувачення.

Дитина у віці від 14 до 18 років, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, має право за згодою її законного представника та потерпілого взяти участь у Програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення.

В Україні з 2019 року впроваджується пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Він надає можливість запобігти вчиненню повторних кримінальних правопорушень.

Відновне правосуддя — це процес вирішення конфліктів, в ході якого всі сторони, залучені до події правопорушення, приймають спільне рішення про те, як можна виправити наслідки того, що сталося, і запобігти повторенню подібного в майбутньому.

З-поміж основних завдань Програми:

  • забезпечення відшкодування заподіяної шкоди потерпілому;
  • відновлення психологічно-емоційного стану;
  • максимально раннє виведення неповнолітніх із кримінального процесу;
  • ресоціалізація неповнолітнього для запобігання повторним кримінальним правопорушенням.

Детальніше про те, чому неповнолітньому підозрюваному та потерпілому варто взяти участь у проєкті, дізнайтеся з буклетів: https://bit.ly/3OYye5B

Програма реалізується на базі регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на всій території України відповідно до спільного наказу Міністерства юстиції України та Офісу Генерального прокурора.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано