A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Пенсійний фонд України інформує

Дата: 24.01.2023 09:06
Кількість переглядів: 50

♦ ХТО МОЖЕ РОЗРАХОВУВАТИ НА СТРАХОВІ ВИПЛАТИ З ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ, ЗАПОДІЯНОЇ ВНАСЛІДОК НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ АБО ПРОФЕСІЙНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ? ♦
♦ У ТРУДОВІЙ КНИЖЦІ, ЯКА БУЛА ОФОРМЛЕНА ЩЕ В РАДЯНСЬКІ ЧАСИ, ВИПРАВЛЕНО МОЄ ІМ’Я (НАТАЛІЯ НА НАТАЛЯ), І В КУТКУ ТРУДОВОЇ КНИЖКИ Є ЗАПИС З ПЕЧАТКОЮ «ВИПРАВЛЕНОМУ ВІРИТИ». Я ЗБИРАЮСЬ НА ПЕНСІЮ. ЧИ ПРАВИЛЬНО ЗРОБЛЕНО ВИПРАВЛЕННЯ? ЯК МАЄ БУТИ ВИПРАВЛЕНО ІМ’Я, АБИ МЕНІ ВРАХУВАЛИ СТАЖ ПО ТРУДОВІЙ КНИЖЦІ? ♦
♦ УРЯД СПРОСТИВ ПРОЦЕДУРУ ЗВЕРНЕННЯ ВЕТЕРАНІВ ДО ОРГАНІВ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПІЛЬГ ♦
♦ ЯК ОТРИМАТИ СТРАХОВІ ВИПЛАТИ У ЗВ’ЯЗКУ З ТИМЧАСОВОЮ ВТРАТОЮ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ (ВПО) ♦


ХТО МОЖЕ РОЗРАХОВУВАТИ НА СТРАХОВІ ВИПЛАТИ З ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ, ЗАПОДІЯНОЇ ВНАСЛІДОК НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ АБО ПРОФЕСІЙНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ?

Згідно із статтею 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування“, у новій редакції, яка набула чинності 1 січня 2023 року, страхові виплати з відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання здійснюються особам, які є застрахованими у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до статті 29 цього Закону страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, підлягають особи:

  • які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, зокрема, які є резидентами Дія Сіті, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб;

  • обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах;

  • фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах;

  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти, залучені до будь-яких робіт під час, перед або після занять, під час занять, коли вони набувають професійних навичок, у період проходження виробничої практики (стажування), виконання робіт на підприємствах;

  • діти до 18 років або до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років, які народилися з інвалідністю внаслідок заподіяння шкоди зародку через травмування жінки на виробництві або її професійного захворювання під час вагітності.

Добровільно застрахуватися від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, можуть члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах.


У ТРУДОВІЙ КНИЖЦІ, ЯКА БУЛА ОФОРМЛЕНА ЩЕ В РАДЯНСЬКІ ЧАСИ, ВИПРАВЛЕНО МОЄ ІМ’Я (НАТАЛІЯ НА НАТАЛЯ), І В КУТКУ ТРУДОВОЇ КНИЖКИ Є ЗАПИС З ПЕЧАТКОЮ «ВИПРАВЛЕНОМУ ВІРИТИ». Я ЗБИРАЮСЬ НА ПЕНСІЮ. ЧИ ПРАВИЛЬНО ЗРОБЛЕНО ВИПРАВЛЕННЯ? ЯК МАЄ БУТИ ВИПРАВЛЕНО ІМ’Я, АБИ МЕНІ ВРАХУВАЛИ СТАЖ ПО ТРУДОВІЙ КНИЖЦІ?

Трудова книжка — це основний документ, що підтверджує стаж роботи людини до 1 січня 2004 року. Водночас прізвище, ім’я, по батькові, людини (ПІБ), зазначені в трудовій книжці, мають відповідати ПІБ за паспортом.

У разі наявності розбіжностей щодо написання ПІБ до трудової вносяться зміни. Порядок заповнення трудових книжок визначено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 58 (далі Інструкція).

Так, згідно з п. 2.13 Інструкції зміна запису, зокрема про ім’я, вноситься на першій сторінці трудової книжки: однією рискою закреслюють ім’я, що внесено з помилкою, і записують правильне. На внутрішньому боці обкладинки зазначають відповідні документи, що є підставою для внесення зміни, які завіряються підписом керівника підприємства або уповноваженого органу і печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.

Під уповноваженим органом слід розуміти відділ кадрів або інший підрозділ установи, який здійснює оформлення працівників, або відповідальну особу установи, на яку згідно з посадовою інструкцією покладено обов’язок ведення трудових книжок працівників.

Зміна запису про ПІБ людини виконується роботодавцем або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документа людини (паспорта, свідоцтва про народження тощо), із зазначенням номеру та дати документа.

Таким чином, для правильного виправлення імені необхідно звернутися до роботодавця, з яким людина на сьогодні перебуває у трудових відносинах.


УРЯД СПРОСТИВ ПРОЦЕДУРУ ЗВЕРНЕННЯ ВЕТЕРАНІВ ДО ОРГАНІВ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПІЛЬГ

На урядовому порталі оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 17.01.2023 37 “Про внесення змін до пункту 5 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги“.

Нормативним актом передбачено, що учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни та Захисників і Захисниць України, постраждалі учасники Революції Гідності при зверненні до органів Пенсійного фонду України для внесення інформації про них до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, можуть надавати електронне посвідчення ветерана без предявлення оригіналів посвідчень у паперовій формі.

Крім того, дані, зазначені в документах, що додаються до заяви про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, можуть бути отримані органами Пенсійного фонду України шляхом електронної інформаційної взаємодії з відповідними центральними органами виконавчої влади.

Ознайомитись з текстом постанови Кабінету Міністрів України від 17.01.2023 37: https://bit.ly/3CYUCGF


ЯК ОТРИМАТИ СТРАХОВІ ВИПЛАТИ У ЗВ’ЯЗКУ З ТИМЧАСОВОЮ ВТРАТОЮ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ (ВПО)

Громадянам, які перебувають або перебували у трудових відносинах та які переселилися з тимчасово окупованих територій або з територій, де ведуться активні бойові дії, та не змогли отримати від свого роботодавця страхові виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, такі виплати надаються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Зокрема, ВПО мають право на такі виплати:

  • допомога по тимчасовій втраті працездатності ( “лікарняні”);

  • допомога по вагітності і пологах (“декретні”);

  • допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому законодавством порядку листок непрацездатності. Такі виплати Пенсійний фонд України призначає і виплачує безпосередньо застрахованим особам, без формування заяви-розрахунку.

Для отримання допомоги працівникам, які переселились з небезпечних територій, необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України і надати такі документи:

  • оригінал і копію довідки про взяття на облік ВПО;

  • оригінал і копію паспорта громадянина України;

  • оригінал і копію довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера;

  • листок непрацездатності (у разі наявності його в паперовій формі).

Решту необхідної інформації фахівці Фонду самостійно отримають із реєстрів.

Особам, які не належать до ВПО, але їх роботодавці знаходяться на тимчасово окупованій території і не можуть виконати обов’язків щодо нарахування та виплати матеріального забезпечення за страховими випадками, які настали у період роботи застрахованих осіб, Пенсійний фонд України також виплачує страхові виплати безпосередньо на їх рахунки, відкриті в установах уповноважених банків.

(пункт 4 Прикінцевих положень Закону України від 21.09.2022 № 2620-IX “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, постанова Правління Фонду соціального страхування України від 24.01.2017 № 8 “Про затвердження Порядку надання матеріального забезпечення деяким категоріям застрахованих осіб“).



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано