A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура інформує

Дата: 21.10.2022 14:34
Кількість переглядів: 38

♦ Кам’янець-Подільська окружна прокуратура звернулася до суду, щоб зобов’язати балансоутримувачів привести сховища у стан готовності ♦
♦ ПРОКУРОР НА ЗАХИСТІ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ ♦


Кам’янець-Подільська окружна прокуратура звернулася до суду, щоб зобовязати балансоутримувачів привести сховища у стан готовності

Задля забезпечення захисту життя та здоров’я мешканців району під час збройної агресії з боку російської федерації проти України органи прокуратури Кам’янеччини звернулися до суду з позовною заявою про зобов’язання балансоутримувачів привести у стан готовності захисні споруди- протирадіаційні укриття.

Законодавством на балансоутримувачів та власників захисних споруд цивільного захисту покладено обов’язок щодо утримання, контролю та здійснення технічного обслуговування цих споруд під час усього періоду їх використання. Водночас під час перевірок стану утримання захисних споруд органами ДСНС України встановлено, що низка сховищ у Кам’янець-Подільському районі не готові повноцінно виконувати свої функції. Споруди перебувають в аварійному стані і не можуть використовуватися для захисту дітей, працівників підприємств та пацієнтів медичних установ від засобів масового ураження.

Окрім цього, станом на сьогоднішній день, протирадіаційні укриття, що розміщені у навчальних закладах, їх стан готовності можуть врятувати життя наших дітей, особливо найбільш вразливу категорію людей, із урахуванням воєнного стану та загрози завдання агресором ядерних ударів по країні.

Тому для забезпечення належного захисту життя та здоров’я людей, а також спонукання балансоутримувачів належно виконувати покладені на них обов’язки Кам’янець-Подільською прокуратурою у жовтні 2022 року заявлено до Хмельницького окружного адміністративного суду позов до одного із закладів освіти району з вимогою привести захисні споруди цивільного захисту у стан готовності до використання за призначенням.


ПРОКУРОР НА ЗАХИСТІ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ

Особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право на відшкодування такої шкоди.

Шкоду завдану кримінальним правопорушення або іншим суспільно небезпечним діянням відшкодовує підозрюваний, обвинувачений або фізична чи юридична особа, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.

Однак, мають місце випадки, коли підозрюваний, обвинувачений ухиляються від відшкодування шкоди, тоді позов про відшкодування (компенсації) шкоди завданої кримінальним правопорушення або іншим суспільно небезпечним діянням може бути подано до суду. Цивільний позов в інтересах держави пред’являється прокурором.

Так, засуджена особа П. за умисне спричинення тяжкого тілесного ушкодження своєму співмешканцю К., понесла заслужене покарання за вироком суду. Після отримання тілесних ушкоджень, потерпілий упродовж серпня-вересня минулого року перебував на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділенні одного з комунальних медичних закладів району, тому державою витрачено бюджетні кошти на лікування останнього, затрати лікувального закладу склали 6821,94 грн.

З метою повернення (відшкодування) бюджетних коштів, Кам’янець-Подільською прокуратурою заявлено позовну заяву до суду про стягнення з засудженої особи на користь установи витрати на стаціонарне лікування потерпілого.


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано