A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Кам’янець-Подільська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує

Дата: 24.12.2021 11:26
Кількість переглядів: 595

♦ Застосування РРО при реалізації технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту
♦ Хто повинен вести облік товарних запасів згідно з Порядком №496?


Застосування РРО при реалізації технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту

Кам’янець-Подільська ДПІ звертає увагу платників податків, що змінами в законодавстві (Закон №1791-VIII) передбачено, що платники єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні застосовувати РРО/ПРРО незалежно від обсягу отриманого доходу від продажу.

При цьому термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту», для цілей Закону про РРО вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 р. № 1023-XII. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій".

Тож "єдинщики" другої та третьої груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні застосовувати РРО/ПРРО в обов’язковому порядку незалежно від обсягу отриманого доходу від такого продажу.


Хто повинен вести облік товарних запасів згідно з Порядком №496?

Кам’янець-Подільська ДПІ повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 р. № 496 затверджено Порядок, який визначає правила ведення обліку товарних запасів. Він поширюється на фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону про РРО зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такого ФОП.

Наказ №496, що затвердив Порядок та Форму ведення обліку, набув чинності з 26 листопада. Таким чином його вимоги необхідно виконувати від цієї дати.

Державна Податкова служба України наголошує, що положення, передбачені Порядком №496,  не стосуються платників єдиного податку І групи.

Щодо єдинників другої-четвертої груп, то положення Порядку №496 торкнуться лише:

  • платників  єдиного податку, що наведені у пункті 61 підрозділу 10 Розділу XX Податкового Кодексу України та здійснюють наступні види діяльності:

    • реалізують технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту;

    • реалізують лікарські засоби, а також вироби медичного призначення;

    • реалізують ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Окрім того, вимоги Порядку стосуються:

  • фізичних осіб підприємців, що належать до 3 групи єдиного податку та зареєстровані платниками податку на додану вартість.

  • фізичних осіб підприємців на загальній системі оподаткування, що ведуть господарську діяльність у сферах торгівлі, громадського харчування та послуг.

Державна податкова служба розробила покрокову відеоінструкцію щодо Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців. У ролику роз’яснюється, що таке облік товарних запасів, у якій формі ФОП здійснює облік при отриманні товару, як правильно заповнити Форму ведення обліку товарних запасів тощо. Детальніше про ведення обліку товарних запасів можна ознайомитися на сайті Державної податкової служби України за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi/8300.html

Кам’янець-Подільська ДПІ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано