A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура інформує (оновлено о 15:40)

Дата: 08.04.2021 08:26
Кількість переглядів: 717

♦ Кам’янець-Подільська окружна прокуратура попереджає, що порушення правил дорожнього руху тягне за собою також і кримінальну відповідальність ♦
♦ Задоволено 3 позови місцевої прокуратури, в результаті чого в державну власність буде повернуто 3 земельні ділянки загальною площею 6 га на суму 432 000 грн. ♦
♦ За придбання та зберігання психотропних речовин доведеться нести кримінальну відповідальність ♦


Кам’янець-Подільська окружна прокуратура попереджає, що порушення правил дорожнього руху тягне за собою також і кримінальну відповідальність

Продовжують мати місце випадки порушення водіями правил безпеки дорожнього руху під час керування транспортними засобами, та як наслідок спричинення іншим особам (пасажирам, пішоходам, водіям інших транспортних засобів) тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, тяжких тілесних ушкоджень та смерті.

Упродовж 2020 року на території обслуговування теперішньої Кам’янець-Подільської окружної прокуратури зареєстровано 105 випадків вчинення дорожньо-транспортних пригод, що підпадають під ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 286 КК України. З метою визначення за вказаний період найбільш аварійних ділянок доріг, проаналізовано випадки дорожньо-транспортних пригод на автодорозі Н-03 «Житомир-Чернівці», та встановлено, що на відрізку с. Слобідка-Рахнівська – в’їзд у м. Кам’янець-Подільський (протяжністю 15,5 км), вчинено 21 дорожньо-транспортну пригоду.

Негативна тенденція щодо кількості вчинених дорожньо-транспортних пригод із наслідками зазначеними вище спостерігається і в 2021 році.

Так, станом на березень 2021 року зареєстровано 17 таких випадків, більше того працівниками Кам’янець-Подільської окружної прокуратури за вказаний період до суду направлено 6 кримінальних проваджень з обвинувальними актами.

Встановлено, що поширеними причинами порушення водіями правил дорожнього руху стали незнання самих правил дорожнього руху, їх грубе порушення, легковажне відношення до їх виконання, раптовість виниклої небезпечної ситуації, дорожні умови.

Слід зазначити, що відповідно до останніх законодавчих змін посилено відповідальність за вчинення вказаного кримінального правопорушення, так відповідно до санкції ст. 286 КК України, в залежності від наслідків дорожньо-транспортної пригоди поміж іншого, передбачено покарання від штрафу розміром від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто (від 51 000 грн. до 85 000 грн.) до позбавлення волі від 3 до 10 років.

Окрім цього, у разі вчинення вказаного злочину у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебуванням під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, законодавцем виключено можливість застосування до таких осіб амністії, помилування, інституту звільнення від кримінальної відповідальності та звільнення від відбування покарання із встановленням відповідного іспитового строку.

Щоб не стати в числі тих кого притягують до кримінальної відповідальності за злочини вказаної категорії обов’язково дотримуйтесь правил дорожнього руху.

Бережіть себе та оточуючих!


Задоволено 3 позови місцевої прокуратури, в результаті чого в державну власність буде повернуто 3 земельні ділянки загальною площею 6 га на суму 432 000 грн.

Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Рішеннями Кам’янець-Подільського міськрайонного суду скасовано накази Головного управління Держземагенства в області, якими затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 95 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 192 га та загальною вартістю 5 760 000 грн., з порушенням норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.

У зв’язку з вищевказаним, діючи на захист інтересів держави, упродовж січня-травня 2020 року прокуратура звернулась до суду з вимогами про витребування 95 земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

06.04.2021 року Господарським судом Хмельницької області розглянуто та задоволено 3 позови місцевої прокуратури в інтересах держави, що розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 6 га на суму 432 000 грн.


За придбання та зберігання психотропних речовин доведеться нести кримінальну відповідальність

Працівниками Кам’янець-Подільської окружної прокуратури у суді доведено вину мешканця міста Кам’янця-Подільського, який повторно незаконно придбав та зберігав психотропні речовини у великих розмірах.

За результатами досудового розслідування, проведеного під процесуальним керівництвом окружної прокуратури слідчим відділом поліції, встановлено, що один із місцевих жителів за допомогою мобільного домовився із невідомою особою про купівлю у неї психотропної речовини – амфетаміну із метою власного вживання. В свою чергу, невідома особа, помістила у поліетиленовий пакет психотропну речовину – амфетамін та залишила у насипі із щебнем на одній із вулиць міста Кам’янця-Подільського, про що повідомила замовника. Останній взяв у вказаному невідомою особою місці поліетиленовий пакет з психотропною речовиною та переніс до місця свого проживання, де незаконно умисно, порушуючи правовий режим обігу наркотичних засобів та психотропних речовин в Україні, зберігав у коробці з-під мобільного телефону у кімнаті будинку для власних потреб без мети збуту, до моменту вилучення працівникам поліції.

Обвинувачений свою вину як під час досудового розслідування, так і в суді, визнав повністю.

Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 06.04.2021 обвинуваченого визнано винним та призначено покарання за частиною 2 статті 309 Кримінального кодексу України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано