ОБЕРЕЖНО, СПЕКА!

Дата: 03.08.2017 16:00

Сектор економічної політики, комунальної власності, цивільного захисту населення, оборонної та мобілізаційної роботи загального відділу Гуменецької сільської ради повідомляє,

що за прогнозами Хмельницького центру з гідрометеорології в період з 2 по 5 серпня 2017 року на території Кам’янець-Подільського району спостерігатиметься суха та спекотна погода з температурою повітря до 35 градусів.

Щоб захиститися від негативного впливу спеки на організм людини слід виконувати деякі правила поведінки:

- не слід без зайвої потреби виходити на вулицю;

- не можна знаходитися під прямими сонячними променями з 11:00 до 17:00 години;

- в період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних тканин, носити головні убори, а також уникати тісної та синтетичної одежі, так як вона ускладнює процес теплообміну;

- необхідно збільшити кількість вживання рідини впродовж дня;

- краще пити чай або фруктові, трохи прохолодні не солодкі напої;

категорично заборонено палити в спекотну погоду, оскільки нікотин звужує судини і підвищує тиск. Також варто виключити з раціону м’ясо, каву й алкоголь, їсти більше овочів і фруктів. Слід пам’ятати, що пиво спрагу не втамовує;

- відмовитися від звички готувати їжу про запас. Категорично не можна купувати їжу в місцях, не обладнаних холодильниками;

- намагайтеся звести до мінімуму перебування в громадському транспорті. Спека й задуха в замкненому просторі можуть спровокувати запаморочення й непритомність;

- у спекотні періоди необхідно знизити звичайну фізичну активність та відмовитися від занять спортом. Фізичні навантаження збільшують теплообмін у 5 разів, що може призвести до зневоднення організму;

-небажано в спеку користуватися косметикою, особливо пудрою й тональними кремами. По-перше, вони ускладнюють шкірі дихання, і по-друге, як наслідок, людина сильніше пітніє, і ефект від макіяжу виявляється прямо протилежним бажаному;

- якщо в приміщенні встановлено кондиціонер, важливо пам’ятати, що різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів. Тому не можна програмувати кондиціонер на температуру нижче ніж 18 градусів.

Врятуватися від спеки й освіжити організм допоможуть водні процедури. Це не означає, що потрібно купатися в брудних водоймищах або міських фонтанах. Однак гуляти біля води, частіше ополіскувати руки й обличчя, а також приймати душ два рази на день – це необхідний мінімум у таку погоду.

При тепловому і сонячному ударі потрібно перенести потерпілого в прохолодне затінене місце і дати пити багато води. Роздягніть потерпілого до пояса, оберніть мокрим простирадлом або покладіть мокрі рушники на голову, на ділянки пахових складок, там, де проходять великі судини. Щоб відбувалося випаровування вологи, створіть рух повітря за допомогою вентилятора або обмахування потерпілого чимось. Крім того, можна піднести до носа потерпілого вату з нашатирним спиртом.

Перша допомога при сонячному ударі така ж, як при тепловому.

Але при сонячному ударі, крім перегріву, також можуть бути опіки шкіри. Якщо шкіра уражена сильно і на ній є пухирці, прикрийте місце опіку сухою стерильною пов’язкою і зверніться до лікаря. Пам’ятайте, що сонячний і тепловий удар – це серйозні випробування для організму. Якщо постраждалому не стає краще, він без свідомості, у нього порушене дихання або погано прощупується пульс, негайно викликайте невідкладну медичну допомогу.

Після перенесеного теплового або сонячного удару постарайтеся не виходити на сонце хоча б 2 дні. Дотримуйтеся постільного режиму, вживайте продукти, багаті клітковиною і калієм, водянисті фрукти та овочі: кавун, апельсини, ананаси, огірки. У ці дні не вживайте алкоголь, уникайте фізичних вправ і куріння, поки не вилікуєтеся повністю і не почуватиметесь краще.