Андріївські вечорниці

• «А на вечорницях дівки-чарівниці» с. Слобідка-Гуменецька
• «Андрію, Андрію дай нам надію» с. Великозалісся
• «Андрію, Андрію маю на тебе надію» с. Абрикосівка

«А на вечорницях дівки-чарівниці»

Обійдіть весь світ безмірний
І скажіть, в якій країні
Так зберігся скарб безцінний,
Як у нас, на Україні?!

З давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії призабутий сьогодні. Ми хочемо повернути йому життя. Нехай оживе одне із сторінок молодості наших матерів і бабусь.

12 грудня працівниками культури Слобідко-Гуменецького клубу та бібліотеки проведено народознавчу годину «А на вечорницях дівки-чарівниці».

«Андрію, Андрію дай нам надію»

Серед зимових свят найбільшою поетичністю і неповторністю виділяється свято Андрія. Від нього віє чарівною староукраїнською стихією. З давніх-давен у ніч на Андрія дівчата ворожать. Десь там, глибоко в душі дівчата вірять, що Андрієва ніч допоможе розпізнати свою долю, дізнатися чи вийде заміж, а чи доведеться знову дівувати цілий рік.

Шануючи обряди своїх бабусь і прабабусь в СБК Великозалісся 12 грудня відбулися Андріївські вечорниці. Дівчата ворожили на судженого і на результат майбутнього життя.

Українські вечорниці починаєм у цей час! Хай веселий сміх іскриться в серці кожного із нас!

13 грудня у Абрикосівському СК було проведено виховний захід "Андрію, Андрію маю на тебе надію".

На захід завітали сільська молодь. З захопленням та цікавістю дівчата розпочали ворожіння, а хлопці спостерігали за розвагами дівчат і теж приймали активну участь у кусанні калити та ворожінні. По закінченню заходу всі із задоволенням пригощалися смаколиками.