Гуменецька сільська територіальна громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Про хворобу Лайма та Кір

Дата: 15.05.2019 11:10
Кількість переглядів: 953

Фото без опису

Що робити, якщо Вас або Ваших близьких укусив кліщ
та що необхідно зробити, щоб не захворіти на кір

 

ПАМ’ЯТКА 
Що робити, якщо Вас або Ваших близьких укусив кліщ

Під час укусу кліща можливо захворіти хворобою Лайма. Хвороба викликається бактерією Borrelia burgdorferi й передається людині через укус інфікованих кліщів. Інкубаційний період або період від укусу кліща до проявів хвороби може становити від трьох днів до одного року. Імунітет до хвороби не стійкий, можливі повторні захворювання. У 2017 році в області захворіло 116 осіб, у 2018 – 181 особа. Протягом трьох місяців поточного року захворіло 9 осіб.

Це дуже небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба може призвести до серйозних наслідків. Ознаками хвороби є  головний біль, підвищення температури тіла, нудота, безсоння, рідше – сонливість, запаморочення, непокоять болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. Пізніше на тілі можуть з?являтись так звані блукаючі еритеми червоного кольору. При відсутності лікування захворювання може призвести до ускладнень з боку вказаних органів.

Для визначення попадання збудника (борелій) в організм людини, необхідно провести лабораторне дослідження кліща, який вкусив (огляд під мікроскопом). Крім того, бувають випадки, що людина вчасно не побачила присмоктування кліща, або не змогла його зняти та доставити на дослідження. В таких випадках постраждалим проводиться аналіз сироватки крові на наявність імуноглобулінів М та G, які свідчать про інфікованість людини та давність інфікування. Цей метод добрий тим, що захворювання можна виявити ще до появи клінічних проявів, і відповідно, змінити терміни та інтенсивність лікування.

Дослідження кліщів та сироваток проводять у лабораторії особливо небезпечних інфекцій державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м. Хмельницький, вул. Храновського, 12. Контактний телефон лабораторії: 67-29-70.

Для доставки матеріалу (кліща) до лабораторії його необхідно помістити в скляну або пластикову пробірку з вологим середовищем (вата). Доставка може здійснюватись власними силами або звернутись до Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" за адресою: м. Кам’янець-Подільський, вул. Матросова, 30а, телефон 9-65-72.

БЕРЕЖІТЬ ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я ТА ЗДОРОВ’Я СВОЇХ БЛИЗЬКИХ


Що необхідно зробити, щоб не захворіти на кір

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами зі сторони носоглотки, верхніх дихальних шляхів, слизових очей та характерною висипкою.

Під час спалаху кору, який триває в Україні вже 2-й рік ризик зараження дуже високий.

До кору сприйнятливі всі люди, які не хворіли на кір та не мають протикорового післявакцинального імунітету.

Кір – одне з найбільш заразних захворювань у світі: 9 із 10 неімунних людей, що контактують з хворим, будуть заражені.

Джерело інфекції – хвора на кір людина, яка заразна з останніх 2-х днів інкубаційного періоду до 5-го дня після появи висипки.

Перебіг хвороби може ускладнюватись: пневмонією, енцефалітом.

Хвороба може призвести до інвалідизації та смерті.

Якщо Ви одержали інформацію про те, що Ви, Ваша дитина або родичі були в контакті з хворим на кір, необхідно вияснити чи потрібно проводити щеплення. Це визначається наявністю антитіл до вірусу кору в крові людини. Якщо буде проведене таке дослідження, Ви отримаєте інформацію, чи захворієте Ви, Ваша дитина або родич в подальшому. За результатами даного дослідження необхідно буде вирішити питання щодо проведення щеплення.

Таке ж дослідження можна провести навіть не будучи в контакті з хворим, а й для вияснення імунного статусу і подальшої поведінки щодо вакцинації.

Дослідження крові на напругу імунітету до кору проводиться у вірусологічній лабораторії ДУ “Хмельницький лабораторний центр МОЗ України”, яка розташована за адресою: м.Хмельницький, вул. Свободи, 4а, тел. (0382) 75-23-86

За консультацією можна звертатись у Кам’янець-Подільський міськрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою м.Кам’янець-Подільський вул. Матросова 30а, тел. 9-65-72, 9-65-73


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано