Масляна

Дата: 08.03.2019 11:54

6 березня у Слобідко-Гуменецькому клубі працівниками культури Кодовбецькою Я.Ю., Сорокатою І.М., Авінько А.В. для учнів 3-Б класу ЗОШ №6 проведено народнознавчу годину "Масляна іде – млинці та мед несе".

У ході заходу ведуча Кодовбецька Я.Ю. розповіла присутнім історію виникнення масляної. Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або мясопустним через набір страв, яке прийнято готувати протягом усього періоду. Як і годиться, були співи, і танці, і хороводи. Бібліотекар Сороката І.М. у ролі Зими проводила хороводи і попрощалася з дітками до наступного року. Господиня пригостила дітей смачними солодкими млинцями.