Звіт про базове відстеження результативності регуляторних актів

Дата: 29.05.2018 11:49

ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Гуменецької сільської ради
__________ І. Абдулкадирова
"__" _____________ 2018 р.

про базове відстеження результативності регуляторних актів –

проектів рішення Гуменецької сільської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік», «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг щодо сплати земельного податку, що сплачується на території Гуменецької сільської ради на 2019 рік»

1. Вид та назва регуляторного акта:

2. Виконавець заходів з відстеження:

Фінансовий відділ Гуменецької сільської ради, відділ земельних відносин та комунальної власності Гуменецької сільської ради

3. Цілі прийняття акта:

розроблено з метою:

- виконання вимог Податкового кодексу України;

- встановлення місцевих зборів на території Гуменецької сільської ОТГ;

- встановлення оптимальних розмірів місцевих податків і зборів;

- забезпечення повноти сплати місцевих зборів до бюджету громади.

4. Строк виконання заходів з відстеження:

25.04.2018р. – 25.05.2018р.

5.Тип відстеження:

базове відстеження

6. Метод одержання результатів відстеження:

Для проведення базового відстеження використовувався статистичний метод.

Відстеження результативності регуляторного акта проведено відповідно фактичних надходжень до бюджету громади від суб’єктів господарювання, які сплачують місцеві податки і збори.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Враховуючи цілі регулювання, для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники результативності:

- обсяг надходжень місцевих податків та зборів до бюджету громади;

- рівень поінформованості суб’єктів господарювання – платників місцевих податків і зборів.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності:

Показники результативності

Обсяг надходжень за 2016 рік, тис.грн.

Обсяг надходжень за 2017 рік, тис.грн.

Відхилення

-/+,

тис.грн.

1.

Місцеві податки і збори, всього

+20148,0

2.

Туристичний збір

3.

Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності

41,2

+41,2

4.

Податок на нерухоме майно

+7890,4

5.

Єдиний податок

+1257,6

6.

Збір за паркування транспортних засобів

7.

Земельний податок

+2,9

8.

Оренда плата за землю

+3427,1

9.

Транспортний податок

63,8

35,2

-28,6

10.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання – платників місцевих податків і зборів

Проекти рішень Гуменецької сільської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік», «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг щодо сплати земельного податку, що сплачується на території Гуменецької сільської ради на 2019 рік» оприлюднювались на сайті Гуменецької сільської ради у визначені терміни

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

За результатами аналізу надходжень місцевих податків і зборів можна зробити висновок, що загалом спостерігається збільшення таких надходжень.

Прийняття даних регуляторних актів дасть можливість привести регулювання у відповідність з Податковим кодексом України.

Показником результативності даних регуляторних актів – проектів рішень Гуменецької сільської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік», «Про встановлення ставок земельного податку та надання пільг щодо сплати земельного податку, що сплачується на території Гуменецької сільської ради на 2019 рік» стане збільшення надходжень місцевих податків і зборів до бюджету громади у 2019 році.

Прийняття даного регуляторного акта забезпечить поповнення дохідної частини бюджету для забезпечення реалізації соціально-економічного розвитку громади.

Начальник фінансового відділу,
головний бухгалтер                                                                   Л.Дубчак