Шановні жителі громади!

Дата: 17.01.2019 14:08

Напередодні свята Водохреща варто пам’ятати про дотримання Правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення.

Щоб уникнути виникнення небезпечних подій і трагічних наслідків, Сектор з питань цивільного захисту населення Гуменецької сільської ради нагадує Правила безпечної поведінки:

- слід обережно спускатися з берега: лід може нещільно з'єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря. Не можна перевіряти товщину льоду ударом ноги, краще-палицею.
- купання в ополонці протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;
- не можна занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях, без присутності рятувальників і медиків;
- забороняється заходити у воду у нетверезому стані;
- не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду;
- купання треба проводити швидко. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд;
- купання дітей та перебування їх поблизу водойми повинно відбуватися лише під наглядом батьків чи інших дорослих;
- перед купанням обов’язково треба розігріти тіло, зробивши розминку;
- після занурення потрібно розтертися махровим рушником і одягти сухий одяг;
- для запобігання переохолодження необхідно випити гарячий чай.

Щоб уникнути загального переохолодження організму, не треба перебувати в ополонці більше однієї хвилини.
Якщо з’являються перші ознаки переохолодження (озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг), людині необхідно надати допомогу.

Постраждалого треба тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити рухатися, розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, а потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.