Звучала пісня у Абрикосівці

Дата: 17.12.2018 12:30

Завжди у наших селах так було –
Після закінчення, та і під час роботи
Піснями наповнялося село,
Бо пісня проганяє всі турботи.

І в довгії зимові вечори,
І в літнії короткі теплі ночі,
Завжди мої співали земляки –
Про козаків, калину, карі очі…

Гарними мелодійними піснями насолоджувалися у сільському клубі жителі Абрикосівки у неділю, 16 грудня. Співаючи, аматори сцени зазирнули у нашу історію, у минуле, намагаючись побачити картини народження української нації. Розмаїття українських пісень вражає, бо жодна країна світу не має такого автентичного скарбу.

Радісні, сумні, жартівливі, героїчні, обрядові-такі пісні лунали зі сцени сільського клубу у виконанні вокальних гуртів жінок «Подолянка» та «Любава». Глядачів зачарувала «Пісня про рушник», яку виконав дует у складі Галини Свириди та Івана Вишневського і пісня «Рідна земля» у виконанні гурту «Любава» (солістка Оксана Шиманська). Сльози наверталися на очі від прекрасних пісень про маму: «Мамина коса» (Людмила Кшемінська, Лариса Білоконь, Людмила Лопушанська, Любов Поліщук, Наталія Остафійчук), «Ой чого ти, мамо, посивіла рано» (Лариса Білоконь), Тетяна Поліщук виконала пісні Володимира Івасюка «Червона Рута» та Ірини Федишин «Нехай квітує Україна», Валентина Гринжук – пісню Ніни Матвієнко «Квітка-душа». Переливами голосів Зої Вишневської, Галини Свириди та Івана Вишневського у пісні «Ой хмелю мій, хмелю» насолоджувалися усі присутні на святі «Пісня – душа народу». Ведучі Леся Степанова та Юлія Ярмолюк своїми словами несли заряд енергії, добра та любові до української пісні.

… У пам’яті зринають пророчі слова Тараса Шевченка:

Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине.
От де, люди, наша слава,
Слава України.