День Конституції України

Дата: 02.07.2018 00:55
Кількість переглядів: 2013

у с.Гуменці, с.Голосків та с.Улянівка, с.Вербка, с.Пудлівці, с.Нігин, с.Малозалісся
Додано 02.07.2018: с.Великозалісся
Додано 03.07.2018: с.Думанів

Молюсь за тебе Україно

Україна... В одному цьому слові й для нас і навіть для чужинців бринить музика смутку і жалю.

Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу й чорної йому зради, довгої вікової героїчної боротьби за волю. Шлях України позначений високими степовими могилами, руїнами та прекрасними піснями...

Але 24 серпня 1991 року Верховна Рада України проголосила Акт незалежності України та створення самостійної держави – України.

А у державі, має бути затверджений Закон, за яким вона існує.

Таким Законом є Конституція України, прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.

Конституція України – це не лише Закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства.

Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України.

Вистраждавши, виборовши собі волю, Україна має тепер свою державну мову, свої державні символи: Герб, Прапор, Гімн, які уособлюють її історію, її сутність.

На передодні свята 27 червня працівниками Гуменецького СБК та КЗ «Гуменецька публічна бібліотека» проведений захід до Дня Конституції України «Молюсь за тебе, Україно».

З привітальним словом звернулася секретар Гуменецької сільської ради Ліна Слободян, яка привітала присутніх від імені сільського голови Інни Абдулкадирової та виконкому сільської ради зі святом.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які віддали життя за Україну.

Ведучі Леся Кісляк та Валентина Балицька донесли до глядачів про статті Конституції України.

У концертній програмі взяли участь народний вокальний колектив «Подолянки», солісти Наталія Фалендиш, Наталія Намок, Іванна Пазюк, Крістіна Ткач та поставлена сценка про дві сестри, яку підготувала методист СБК Евеліна Дубчак.

Акордом свята стало виконання пісні про Україну.
Єднайся, обнімись, український народе.

28 червня в Улянівському сільському клубі працівниками культури сіл Голоскова і Улянівки було проведено святковий концерт присвячений Дню Конституції.

На святі була присутня староста села Мандзюк Євгена Іванівна, яка звернулася до жителів села з вітальним словом.

Також на свято був запрошений захисник конституційного ладу, учасник бойових дій на сході країни Коваль Іван Миколайович, який розповів присутнім про ситуацію в зоні АТО, подякував за підтримку нашої армії, побажав миру, злагоди і благополуччя нашим сім’ям.

Лунали на святі пісні і вірші. Ведучі Вербицька Дарина і Коваль Валерія на великому позитиві провели свято.

У Конституції – народу сподівання

В переддень державного свята – Дня Конституції України в Вербецькій філії з користувачами бібліотеки працівники культури провели правовий ланцюжок «Є право – значить є надія». Бібліотекар Вапнична В.М. розповіла про правове обличчя України, розпочинаючи з конституційного твору Пилипа Орлика. Читачі бібліотеки прочитали вірші Д.Павличка «Ми народ, що вийшов із неволі», М.Руденко «Народе рідний, степова стихія» та мали змогу висловити свою думку на що має право кожна дитина і яких обов’язків слід дотримуватися, бо Конституція України – народу сподівання.

28 червня в Пудловецькому СБК відбувся концерт до дня Конституції України та дня молоді.

Фото без опису Незалежна моя, Україно,
Залишайся такою довічно!
Правова й соціальна незмінно,
Суверенна і демократична!

У Нігинській філії КЗ «Гуменецька публічна бібліотека» працівники культури спільно з молоддю села провели інформаційні експрес-хвилинки «Конституцію вивчаємо, пам’ятаємо, поважаємо» до Дня Конституції України.

Тож нехай демократичні засади, закріплені цим важливим документом, стануть реаліями нашого сьогодення, дух законності прийде до серця кожного громадянина, а мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої держави.

І нехай не тільки Конституція, але в першу чергу, совість зобов’язує всіх нас, залишити по собі добрий слід на українській землі.

Конституція України була прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.

“Ми вірим в майбутнє твоє, Україно! –
Говорять сьогодні дорослі й малі. –
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас – єдина,
Немає такої,  як ти, на Землі.”

28 червня 2018 року в сільському клубі села Малозалісся було проведено тематичний вечір «Конституція – голос народу».

Напередодні Дня Конституції в Великозаліському СБК було проведено тематичну годину: «Основа життя – мій закон головний».

Присутні ознайомились із конституційним процесом країни, який розпочався із Конституції Пилипа Орлика і триває до сьогоднішньої Конституції незалежної України.

А також для присутніх звучали музичні вітання від Брунько Сніжани, Драчової Галини, Бурої Лілії, Мандибури Лізи та Хорошко Валерії.

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно,
Говорять сьогодні дорослі й їх малі.
Бо ти в нас найкраща, бо ти в нас єдина,
Вклоняємось низько тобі до землі.

Працівники культури села Думанів провели музично-літературну композицію «Молюсь за тебе Україно» з вірою, що всім нам жити в Україні, де щохвилини відчуватимемо верховенство цього Основного Закону, під його захистом із Божею поміччю, спільними зусиллями творити правову, успішну та щасливу Україну.