Веснянки

Дата: 28.04.2017 15:13

23 квітня, на провідну неділю, на території Слобідо-Гуменецького клуба працівники культури разом із дітками водили хороводи, які знаменували закінчення Великодніх свят.

Веснянки – назва старовинних слов'янських обрядових пісень, пов'язаних з  весною і наближенням весняних польових робіт. За допомогою веснянок люди передавали свою енергію природі, щоб усе живе навколо прокинулося і знову ожило.

Веснянки співаються майже завжди одночасно з танцями та іграми, які мають «закликати» весну та добрий урожай. Назв у веснянок є багато: «ягівка», «гаілка», «гагілка», «ягілка», «магілка», «галанівка», «лаголайка», «риндзівка» та інші. Кожна місцевість окрім особливої назви мала ще й свої традиційні слова веснянок та веселих забав.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису