Дзвони Чорнобиля

Дата: 27.04.2017 10:32

В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.

Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонам українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй – Чорнобиль. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у вічність.

Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо.

26 квітня 2017 року в приміщенні Гуменецького сільського будинку культури відбувся вечір-спомин «Дзвони Чорнобиля».

Вшанувати ліквідаторів та жертв аварії на Чорнобильській АЕС зібралися голова сільської ради Абдулкадирова І.Г., працівники Гуменецької сільської ради, старости та активи сіл громади, ліквідатори, учнівська молодь та громадськість.

Фото без опису Переказом страшного сну головної героїні Насті із книги Мотрич Катерини «Політ журавлів над нетолоченими травами» розпочався театралізований вечір-спомин. Працівники культури та аматори Гуменецької сільської ради в художній формі відтворили реальні події із життя жінки, яка стала очевидцем страшної Чорнобильської трагедії.

Вистава супроводжувалась піснями у виконанні народного колективу «Подолянка» село Гуменці, вокального жіночого колективу «Заграва» (село Нігин), вокалістів Соколовського Віталія та Руслани Мостепанюк (село Вербка), Козак Віталіни (село Нігин), Слободяна Віталія, працівників культури і аматорів громади. Особливого характеру дійству надавали хореографічні постановки виконані дитячими танцювальними колективами села Гуменці та селища Сахкамінь.

Зі словами вдячності до учасників заходу виступила голова Гуменецької сільської ради Абдулкадирова І.Н. У виступі відчувався біль через те, що багатьох ліквідаторів уже немає серед живих, лунали слова вдячності кожному, хто захистив цілі покоління людей.

Фото без опису Сільський голова вшанувала всіх учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Гуменецької об’єднаної територіальної громади подарунками.

Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашої громади, які не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду всім нам, нашим дітям…

Нехай ніколи не повториться жах тієї масштабної техногенної катастрофи, нехай залишиться тільки пам’ять про ті моторошні події, яка навчить нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та людське життя.

Щиро зичимо вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська вдячність, повага та турбота за Вашу відданість та мужність!

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису