Андріївські посиденьки у Сахкамені

Дата: 16.12.2016 08:39

13 грудня 2016 року бібліотекою селища Сахкамінь спільно із ДНЗ «Малятко» проведено Андріївські посиденьки «Калита, калита ти весела і свята».

День святого Андрія Первозваного – одне з великих та улюблених свят українського народу, або як його ще називають – свято калити.

Народні традиції міцно переплелись з релігійними і так дійшли до наших днів. Вечір напередодні молодь святкувала як «Андріївські вечорниці». Обов’язково пекли калиту – найвеличнішу ознаку свята.

Старші дівчата в цей день ворожили, чи скоро будуть в парі і яким буде майбутній чоловік, а хлопці розважали дівчат, примічали також, якою буде погода. Разом із вихованцями старшої групи, їх вихователькою Кочмарук О.О. та музичним керівником Юр’євою О.М. ми повернулися трохи в минуле і завітали до однієї з подільських хат до гостинної господині зав.бібліотекою Ткач В.І, щоб відчути красу пісні та поезію древніх обрядів.

більше фотографій тут