Квітка сонця – соняшник!

Дата: 14.08.2017 13:09

11 серпня у клубі с.Слобідка-Гуменецька працівники культури провели цікаву розповідь про соняшник.

Літо – пора цвітіння соняшника. «Квітка сонця», що упродовж дня повертає за небесним світилом свою горду голову, вже давно стала невід’ємним атрибутом українського сільського пейзажу. Соняшник гарний і під хатою, і біля хвіртки, але особливо вражають безмежні золоті поля соняшнику у пору його цвітіння та дозрівання.

Батьківщина соняшнику – Центральна Америка, звідки його вивезли в Європу у XVI ст. До нас він потрапив лише через два століття, у XVIII ст.

Перші соняшники в Європі вирощували в ботанічних садах як дивовижну своєю красою «сонячну квітку». Її малювали художники, поети присвячували їй свої вірші. І хоча соняшником засівають цілі поля, він не залишив і квітників, де зростають його сорти із золотистими «пухнастими» або коричневими квітками.

Важку голову схилив,
Золотим картузом вкрив.
Як дідок, собі куняє,
Бо вже літечко минає.

Налились його зернята,
Вже темніють оченята,
Незабаром прийде час –
Він запросить в гості нас.

Як дорослі, так і діти,
Будуть сонях теребити.
Ой, які смачні зернята,
Покуштуйте їх, малята.