До 80-ї річниці з дня народження Василя Стуса

Бодай у зболеному сні,
І лазурево простелися,
І душу порятуй мені.

Крізь сотні сумнівів я йду до тебе, добро і правдо віку...

В. Стус

Епоха не цінує геніїв за життя – вона згадує про них надто пізно. Якась жорстока закономірність: час парить, нищить генія невблаганними вироками, а коли збагне, що дух його безсмертний, схиляється в пошані й каятті.

Не пройти нам повз трагедію знищеного таланту, повз трагічну долю замордованого в концтаборах видатного нашого поета-сучасника.

6 січня 2018 року Україна відзначила 80-у річницю від дня народження великого поета, політв’язня Василя Стуса, який віддав життя за соціальну розкріпаченість людської особистості.

Приєдналися до вшанування пам’яті і юні жителі с. Нігин. Бібліотекар бібліотеки – філії Григоришена Олена Василівна, спільно з вчителькою української літератури і мови Присяжнюк Валентиною Євгенівною, провели літературні читання “Народе мій, до тебе я ще верну...”.

В бібліотеці оформлена книжкова виставка “У смерті повернувся до життя”, з якої можна зрозуміти трагічну долю і поетичну творчість поета. Він відчував епоху тонко, і гостро й точно пророкував майбутнє.

Читати статтю Фестиваль колядок та щедрівок в Гуменецькій громаді (+відео)