Громада колядує

Дата: 11.01.2018 16:04

с.Залісся Друге, с.Голосків та с.Улянівка, с-ще Сахкамінь, с.Малозалісся, с.Великозалісся;
доповнено 12.01.2018: с.Слобідка-Гуменецька;
доповнено 14.01.2018: с.Абрикосівка;
доповнено 15.01.2018: с.Гуменці;
доповнено 16.01.2018: с.Пудлівці

с.Залісся Друге

Ми за звичаєм народним ходимо з колядою

7 січня в Україні православний народ відзначає Різдво Христове, яке неможливо уявити без колядок, мелодії яких приносять святковий настрій. У колядках прославляється Син Божий, який народився у Вифлеємі і якому судилося звільнити людство від гріхів своїм жертовним шляхом. І досі людство пам’ятає про цю дивовижну подію, про яку сповістила зірка. Це саме за нею йшли троє волхвів, прагнучи принести дари Божому дитяті, якому не знайшлося місця у людських хатах, але в убогих яслах, серед невинних ягняток.

8 січня у Заліссі Другому учасники художньої самодіяльності СБК та молодь села ходили від хати до хати з колядою, повідомляючи новину народження Ісуса Христа.

с.Голосків та с.Улянівка

В селі Голосків та Улянівка вже по Святій Вечері починали ходити із колядками в кожну оселю, не оминаючи нікого. Колядки завершувалися віншуванням – побажанням родині достатку, щоб родина була здоровою, щоб родили добрі врожаї, були мир, добро і злагода.

Різдво – свято, коли кожен християнин співає колядку, вихваляючи Бога та народження Ісуса Христа.

с-ще Сахкамінь

Сахкамінь колядує

Лунають ніжно дзвоники
Від хати і до хати.
Спішить, спішить колядочка
Нам щастя побажати!

До нас прийшов найсвітліший день на Землі, найулюбленіше християнське свято – Різдво Христове!
Свято Різдва Христова торкає струни людської душі і кличе до радості.

7 і 8 січня, в дні Різдва Христового, в селищі з ранку до вечора звучали колядки.

Немало зусиль приклали хормейстер Сахкамінського клубу Надія Забродська і художній керівник Віталіна Пиріжок, щоб навчити народного співу дорослих і дітей. Колядники завітали майже до кожної домівки, а у сільському Храмі зачарували прихожан чудовими колядками і віршами про Різдво Христове.

Завідувач клубу Ніна Волинець.

с.Малозалісся

Згадаймо ж нині всі
Різдвяні свята чарівні.
Щоби в Святвечір скрізь лунали
Колядки давні голосні,
А в Щедрий вечір засівали
Зерном світлиці нам усім.
Щоб за врочистими столами
Раділи святам і зимі,
Щоб люди завжди шанували
Звичаї рідної землі.

с.Великозалісся

Приходила коляда

На Різдво кожен з нас чекає на щирі привітання і чудеса. І відрадно коли очікування збуваються.

Тож 8 січня усіх жителів с. Великозалісся вітали Різдвяною колядою. Адже коляда – це пісня, що несе добру новину, радість. Вона енергетично налаштовує домівку на добро.

с.Слобідка-Гуменецька

Ой дай, Боже, святок діждати,
Підем до діда колядувати.
А в нашого діда є багато хліба:
Два стіжки жита, а третій пшениці
На паляниці,
А четвертий гречки на гречанички,
А п'ятий вівса та й колядка вся.
Добривечір!

7 січня працівники культури с.Слобідка-Гуменецька, не оминаючи ні однієї домівки, колядували і віншували людям на добро, на багатство.

с.Абрикосівка

9 січня колядники села Абрикосівка завітали до голови об’єднаної територіальної громади Абдулкадирової І.Г., працівників Гуменецької сільської ради, а також до своїх спонсорів.
Вітаємо усіх з святом!

с.Гуменці

Христос рождається

Мир вам, браття, мир вам, люди
Бог хай завжди з вами буде,
Вість велику вам приношу.
Слово-істину голошу.
З радістю її прийміть, всім людям розкажіть.
Чудо сталося серед нас –
Народився Христос Спас.

7 січня з словами привітання вітали та співали колядки колектив дівчат Гуменецького СБК, бажаючи щастя, здоров’я та доброї долі жителям села Гуменці. Господарі дякували колядникам та даровали ласощі.

с.Пудлівці

10 січня вихованці ЗДО "Журавлик" вже традиційно віншували односельчан колядками.

Читати статтю Сімдесят п’ята зима М. Красуцького (с.Вербка; с.Нігин)