Варварівські вечорниці у Пудлівцях

Колектив ЗДО "Журавлик" спільно з колективом будинку культури с. Пудлівці відроджують традиційні святкування зимових свят.

17 грудня православні християни відзначають день пам'яті святої великомучениці Варвари. І саме це свято є початком Нікольського циклу. А простіше кажучи – свят, які слідують один за іншим: Варвари, Сави та Миколи.

18 грудня у ЗДО «Журавлик» відбулися Варварині вечорниці.

Пора вечорниць – довгі осінні та зимові вечори, коли молодь збиралася разом у чиїйсь хатині, кожен з якимось рукоділлям. А на свято Варвари наші предки ліпили вареники для ворожіння. І начиняли їх маком чи капустою, а один – борошном і називався він «пірхун». І пригощаючи рідних і друзів стежили, кому ж він попадеться. Ось і ми спробували відродити цю народну традицію.

Читати статтю З Різдвом Христовим! (25.12.2017, с.Слобідка-Гуменецька)