Година-портрет

Дата: 26.10.2017 12:51

25 жовтня у Слобідко-Гуменецькій бібліотеці відбулася година-портрет до 80-річчя від дня народження письменниці, прозаїка, перекладача Наталії Омельянівни Кащук.

Бібліотекар Сороката І.М. розповіла присутнім біографію письменниці та зачитала вірш "Дума над Дністром".

Впродовж 1942-1956 рр. доля цієї непересічної української письменниці була пов’язана з Кам’янцем-Подільським, звідки була родом її мати Галина Олександрівна. Народилася майбутня письменниця 25 жовтня 1937 року в м. Слов’янськ на Донеччині в сім’ї службовця. Наталя Омелянівна була вже другою дитиною, адже старшою була сестра Леся.

Велику роль у становленні Наталі Омелянівни як поетеси відіграла викладач Кам’янець-Подільського педагогічного інституту Євгенія Мойсеївна Гінзбург, яка «наче прийняла естафету від керівника історичного гуртка Палацу піонерів Тамари Андріївни Сис». На запрошення Євгенії Мойсеївни Наталя Кащук почала відвідувати літературну студію.

1954 року газета «Прапор Жовтня» помістила вірш Наталі Омелянівни «Дума над Дністром». Пізніше альманах «Кам’янець-Подільський» помістив ще декілька творів поетеси.

Фото без опису Фото без опису

Читати статтю Інформаційна година до Міжнародного дня ООН «Сталий мир, заради сталого майбутнього» (с.Гуменці)