Профілактика вірусного гепатиту А

Дата: 26.02.2018 10:23

Інформує Кам’янець-Подільське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки та травного каналу. У більшості випадків хвороба починається гостро, з підвищенням температури до + 38,5 градусів протягом перших 2-3 днів, спостерігається ломота в тілі.

Хвора людина відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер‘ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю, пива).

Варто знати, що джерелом інфекції є хвора людина з будь-якими формами захворювання. Крім того, для вірусного гепатиту А характерні спалахи, які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо дитячих дошкільних та навчальних закладах).

Інкубаційний період (період від моменту зараження до перших проявів хвороби) становить 7-50 днів (в середньому 15-45 днів)

Для того, щоб не захворіти гепатитом А, необхідно суворе дотримання правил особистої гігієни а саме:

1.      Ретельно мити руки милом перед приготуванням та вживанням їжі.

2.      Обов’язково мити руки після відвідування туалетів.

3.      Пити кип`ячену воду.

4.      Ретельно мити овочі, фрукти і ягоди перед вживанням. Для більшої безпеки краще обдавати їх окропом.

5.      Дитячі іграшки мити та, по можливості, також обробляти кип’ятком.

6.      Не купувати їжу у сумнівних вуличних торговців.

7.      Тримати в чистоті водопроводи, криниці, вбиральні та сміттєві ящики.

8.      Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.

Не варто займатись самолікуванням, а при появі перших ознак захворювання слід терміново звернутись до лікаря.

Читати статтю Скайп-консультація (22.02.2018)